9.9.20

Roman Dolejský: Ministr školství chce upravit inkluzi. Děti přijdou o asistenty, varuje spolek

Novelu vyhlášky o vzdělávání žáků se speciálními potřebami kritizuje Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV). Podle ČOSIV by se mohlo stát, že o asistenty pedagoga přijdou i děti s těžkým postižením.

Z článku na TN.Nova.cz vybíráme:

Redakce TN.cz požádala o vyjádření ministerstvo školství. “Obecně lze uvést, že navrhovaná úprava žádným způsobem nemění hlavní principy a cíle zajišťování speciálních vzdělávacích potřeb dětí, žáků a studentů. Jedná se pouze o úpravy směřující k účelnému nastavení podpůrných opatření. Novela tedy cíleně směřuje k účelné a efektivnější podpoře vzdělávacích výsledků žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v hlavním vzdělávacím proudu, maximální podpoře rozvoje jejich vzdělávacího potenciálu,“ reagovalo ministerstvo.

“Dodáváme, že změny byly nastaveny po téměř čtyřletém období fungování systému podpory žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, a to na základě analýzy statistických dat MŠMT, zjištění České školní inspekce a poznatků z praxe škol a školských poradenských zařízení,“ dodalo ministerstvo.
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A kde jste byli s požadavkem nějakých záruk, když jste rozpoutávali tu pitomou inkluzivní tevoluci hlava nehlava, vy trdloidní nemehla?
Jestli se tehdy nekonala žádná katastrofa, tak ji máte teď!

Okomentovat