4.9.20

Novinky.cz: Prymula: Respirátory ve školách zabrání hromadné karanténě

Školy v případě nákazy u jednotlivých žáků nebudou muset zavírat celé třídy. Do karantény půjde pouze nakažený žák. Podmínkou bude, aby se ve třídách nosily masky a respirátory. Vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula v pátek řekl, že jednotný postup představí ministerstvo.


Z článku na webu Novinky.cz vybíráme:

„Je pravda, že ten přístup hygieniků ani zdaleka není uniformní. V tuhle chvíli se připravují a dnes vyjdou opatření, která se toho budou týkat. Pokud by do karantény mělo jít dítě ze třídy, kde se používají masky nebo respirátory, tak ostatní nepůjdou. Budeme to brát tak, že tady není riziko,” uvedl Prymula.

Podle něj by měl být jednotný postup, kdo do karantény půjde. „Takovou optikou, že se někde daly do karantény celá oddělení (nemocnic) a třídy, bychom za chvíli zavřeli všechno, protože ty nárůsty (počtu případů covidu-19) tu budou nepochybně,” řekl Prymula. Dodal, že připravovaná opatření se ve školách přijmou plošně v regionech, kde se zhorší epidemiologická situace.

8 komentářů:

Unknown řekl(a)...

Dá se to akceptovat, nikomu se zbytečně nechce do karantény. Raději ty respirátory, než zase zavřené celé školy a naštvaní rodiče.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Případně našvaní rodiče by mohli poučit svoje děti, jak se mají chovat, a sami se chovat tak, aby ty děti nenakazili.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Když já mám ráda spíš tu o Zlatovlásce.

Beny řekl(a)...

A budou učitelé ty respirátory fasovat?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jen aby už teď nebylo pozdě!!!
Pytlici kupříkladu učí s plastovým kýblem na hlavě.
Aby nebyla mýlka... dnem vzhůru a průměrem, aby jim šel přes nos.

Knut Klapka řekl(a)...

"A budou učitelé ty respirátory fasovat?"

Další řečnická otázka, pobavilo. Nikdo nebude fasovat nic, pochopitelně. Tudíž se to u učitelů i u žáků omezí na jednu uslintanou roušku denně, u řady žáků samozřejmě používanou bez praní celý týden a vyválenou po všech koutech třídy, nemluvě o vzájemném vyměňování, protože sranda. Žáci jsou vysmátí jak lečo, mnozí z nich totiž dobře vědí, že jim nic moc nehrozí, zato učitelům ano. A taky musíme počítat s chřipečkáři a odpírači.
Opatření je jistě akceptovatelné, ale protože jsme v českých školách, zafunguje daleko méně, než by mohlo, pokud by byly k dispozici materiální podmínky a disciplína.

Beny řekl(a)...

"Další řečnická otázka, pobavilo."

To je nasraná otázka. Samo jsem ze zabezpečil nákupem alespoň FFP 2 respirátory (které mám vyzkoušené) a to včas, než díky vývoji začaly růst ceny.
Ještě jsem si koupil UV-C stelirizátor s UV výbojkou ne hračku s UV LEDkama. A tam ty respirátory dezinfikuji.

Snad to bude stačit.

Všem kolegům přeji, aby tu anarchii ve zdraví zvládli.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici hned zkraje náležitě a prokazatelně poučili žactvo, jaké mají učinit opatření pro ochranu pytliků už tak podlomeného zdraví.
Už chybí jen ten zápis do třídní knihy...

Okomentovat