16.9.20

Lucie Stuchlíková: Šetřit na postižených dětech je skandál. Ale projde

Ministr školství Robert Plaga v tichosti připravil vyhlášku, která seškrtá pedagogické asistenty pro handicapované děti ve školách. Nově by na ně neměly mít nárok děti s tělesným handicapem, chronickou nemocí nebo vadou řeči. Zděšeným rodičům Plaga poradil, že si přece mohou zařídit osobního asistenta. Jen u toho zapomněl zmínit drobný detail, že toho si rodina postiženého dítěte musí ze svého napjatého rozpočtu platit sama. Na což řada z nich nemá.

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

si přece mohou zařídit osobního asistenta

Jakože nejsou, ale kdyby byli pytlici značně zatvrzelí cynici, vyslovili by až tak nehoráznou pitomost, že na financování asistentů by se měli podílet především rodiče dětí, které jsou tímto stavem dnes a denně obohacovány.
A co tomu říkají u laurenčíků a jim podobných? Teď by měly předvést sílu svých idejí...

Jana Karvaiová řekl(a)...

A jak to ví, že projde? Nějaké karty, kávová sedlina nebo křišťálová koule v domácnosti?

Eva Adamová řekl(a)...

Plaga prý spadl z kola, ale já mám už nejméně dva roky pocit, že spadl z višně.

ema řekl(a)...

No, na druhou stranu, osobního asistenta by mělo platit úplně jiné ministerstvo. Takže Plaga sice spadl z višně, o tom žádná, ale přehodit financování z ministerstva školství na ministerstvo práce a sociálních věcí by byl docela šikovný tah. Protože nadaní tělesně postižení žáci opravdu pedagogickou asistenci nepotřebují.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Plaga spadl z aspenu, totiž z osiky.

Silvie A. řekl(a)...

toho si rodina postiženého dítěte musí ze svého napjatého rozpočtu platit sama

Ve zdravotnictví financovaném ze "zdravotního pojištění" (už ten název je lživý) také zkraje měli někteří lidé nesmyslné představy. Trvalo (odhaduji) deset let vysvětlit, že balík peněz je omezený a že nelze zaplatit úplně každému úplně všechno.

A teď si někdo myslí, že ve školství je to s penězma jinak?

Okomentovat