15.9.20

Jiří Mach: Černý: Odpor proti rouškám ve školách výrazně opadl

Šéf Asociace ředitelů ZŠ a ředitel ZŠ Masarykova v pražských Klánovicích Michal Černý v rozhovoru pro Právo popsal, jak se situace kolem pandemie vyvíjí ve školách.

Z rozhovoru na Novinky.cz vybíráme:

Máte ohlasy od jiných ředitelů, kteří jsou mezi dvěma mlýnskými kameny, neboť část rodičů oceňuje obezřetnost, zatímco druhá část jim vyčítá omezování kroužků a nošení roušek?

Ano, tohle skutečně jsme zažívali, ale třeba před týdnem. Teď když všichni vidí, jak ty počty nakažených rychle rostou, tak počet lidí nadávajících na roušky a další opatření se dramaticky snížil.

Ubývá rodičů i škol, které by to bagatelizovaly. Gró rodičů to chápe. V Praze a středních Čechách to je patrné, jednou se to asi dotkne asi každé školy. A právě jsem mluvil s pražskou hlavní hygieničkou paní Jágrovou. Řekla mi, že pokud rodiče odmítají, aby jejich dítě nosilo roušku, tak jakmile to bude povinné, tak to bude pokutovatelné.

Co se stane, když odpadnou učitelé do karantény?

To byl problém hlavně v přípravném týdnu. Nyní tento problém už nebude, protože odpadnou s učitelem i žáci. Pak je ještě možnost oslovit ministerstvo školství. Pokud mi odpadnou jen učitelé a ne žáci, tak pošlu mail na ministerstvo školství s žádostí o uzavření školy a ministerstvo vyhoví. Ředitel pak za těchto podmínek může uzavřít školu nebo třídu.Žádné komentáře:

Okomentovat