6.9.20

Flégr: Návrat drastických opatření a 2000 nakažených denně. Bude hůř, možná by se měl nakazit Babiš

Rozhovor s Jaroslavem Flégrem 3. září 2020 v pořadu Prostor X vedl Čestmír Strakatý.Další zajímavé rozhovory najdete zde: www.reflex.cz/prostorx
Sledujte náš Instagram: www.instagram.com/reflex_cz
Staňte se fanouškem na Facebooku: www.facebook.com/reflexcz

9 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Mnozí ředitelé škol poměrně úspěšně zlikvidovali funkčnost pedagogických sborů tím, že je ještě v přípravném týdnu zčerstva nahnali na společné mnohahodinové školení do nedostatečně větrané místnosti a bez roušek, samozřejmě.
A to především proto, aby je nechali vybavit těmi připitomělými nápady školských expertů eduinského střihu, kterými zahlcují mediální prostor v žoldu rozvracečů společnosti.
Nazdááár distanční výuko. Do měsíce tě tu máme zpátky se vším tím parádně rovným přístupem ke vzdělání. Nebude-li se dítku chtít hnout prstíkem, nechť je náležitě opečováváno, neb jistě trpí nezřízeně.
Aspoň že bude, byť zase jen dočasně, zrušena povinná školní docházka a klasifikace.

Unknown řekl(a)...

Tak nějak mají Pytlíci pravdu ve všem. Jen je třeba podotknout, že učitelé jsou jediná profesní skupina, která není chráněna před novým koronavirem. Jedny z nejtěžších případů nákazy v nemocnicích prožívá nyní věková skupina 50-60 let. A většina učitelů v ČR je ve věku? A jak učitelské odbory napomáhají prevenci? A trochu optimismu:"Školství je prioritou".

Josef Soukal řekl(a)...

Je třeba řešit vše operativně. To jest ze zvažovaných variant vývoje vždy pracovat s tou nejhorší.

Knut Klapka řekl(a)...

"Mnozí ředitelé škol poměrně úspěšně zlikvidovali funkčnost pedagogických sborů tím, že je ještě v přípravném týdnu zčerstva nahnali na společné mnohahodinové školení do nedostatečně větrané místnosti a bez roušek, samozřejmě."

A do místností s příliš nízkými stropy.

Nic jiného se nedalo čekat, a ani dál to nebude vypadat lépe. Značná část českých ředitelů v sobě kombinuje typicky učitelskou všeobecnou ustrašenost, přinejlepším průměrnou inteligenci a obavy o svou pozici; zvykli si totiž na moc nad lidmi, třebaže jen na velmi omezeném dvorku, a identifikují se s ní. Od takových lidí se absolutně nedá čekat, že by byli schopni adekvátně zareagovat na novou a nečekanou situaci. Tu pociťují jako potenciálně ohrožující. Vždy se proto budou držet zaběhlých postupů, a to dokonce i v těch výjimečných případech, kdy jim inteligence a představivost umožní situaci pochopit. Úředníčci v byrokratickém kombajnu, to nemůže fungovat jinak.
Koneckonců se vyskytly i exempláře, které na jaře, v době lockdownu a distanční výuky, naháněly své podřízené na naprosto nesmyslné pravidelné porady do budovy školy.
A učitelé, samozřejmě, ani nepípli a naklusali.

Knut Klapka řekl(a)...

Ale nejde jen o učitele. O dětech jsme si mysleli, že, ač jsou přenašeči, jim samým toho snad tolik nehrozí. Bohužel ani tohle nemusí být pravda.

https://1url.cz/9zd02

Unknown řekl(a)...

" naháněly své podřízené na naprosto nesmyslné pravidelné porady do budovy školy"
Kdyby jen na porady, ale vyžadovala se každodenní přítomnost učitelů v budově školy. Zažili to učitelé na sousední škole.

"A učitelé, samozřejmě, ani nepípli a naklusali."
Když jim bylo vyhrožováno vyhazovem. Nelze se co divit. A učitelské odbory? Naprosto nenaplnily a neplní svou funkci. Když se zítra samy rozpustí, tak na to nikomu ani nepřijde.

Knut Klapka řekl(a)...

V českém školství žádné odbory nejsou minimálně od roku 1939.

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Mám informaci, že odboráři marně usilovali během prázdnin o svolání školské tripartity - prý celkem 3x. Proč si nechávají takto kálet na hlavu (a zároveň i nám), aniž by spustili bubnovou palbu, je mi záhadnou. Zřejmě bližší křeslo než kabát.

Beny řekl(a)...

"Flégr: Návrat drastických opatření a 2000 nakažených denně. Bude hůř, možná by se měl nakazit Babiš"

Má pravdu předsedo ...

Svět se v prd.l obrací.

Okomentovat