4.9.20

DVTV: Roušky se v Praze vrátí do obchodů i škol. Trasovat lidi už nestíháme, říká Jágrová

V Praze bude od středy 9. září povinné nosit roušky v obchodech a nákupních centrech, od půlnoci do 6:00 se zavřou i bary a noční kluby. Od 14. září budou školáci v Praze muset nosit roušky ve společných prostorech škol. Denní nárůst případů nemoci covid-19 v Česku dosáhl rekordní hodnoty potřetí v řadě.Video na Aktuálně.cz.


8 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...


S rouškami ve školách se měl začít školní rok!!!
A teploměry u vchodu...

Beny řekl(a)...

Já to dávno říkal. S rouškama prvních 14 dní bychom to vydrželi. Pak by se vidělo, jak se to vyvíjí. A podle toho by se povolilo nebo utahovalo. Pootevřeli jsme Pandořinu skříňku. Snad ji zase zavřeme.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Snad ji zase zavřeme.

Už je pozdě!!!

Knut Klapka řekl(a)...

"Já to dávno říkal. S rouškama prvních 14 dní bychom to vydrželi. Pak by se vidělo, jak se to vyvíjí. A podle toho by se povolilo nebo utahovalo. Pootevřeli jsme Pandořinu skříňku. Snad ji zase zavřeme."

To nás říkalo víc. Ale kdo by to poslouchal, že.
Teď to už asi proběhne neřízeně a nekontrolovaně, s větším počtem mrtvých a ještě větším množstvím zdravotně poškozených.
Což ovšem nemůže bránit učitelům (přesněji ovšem učitelkám) chovat se tak, jak se od začátku školního roku chovají. Něco dodržovat, nějak se omezovat? Ani omylem! Hromadné porady - musí být! Hromadná školení - musí být! Dobře, to jde za vedením, tam člověk nic jiného nečeká. Ale jinak? Absolutně žádná opatrnost. Všichni se radostně shlukují a halekají si nějaké zážitky z prázdnin či co, neustále si mluví do obličeje z dvaceti centimetrů, a samozřejmě si neudržují sebemenší odstup ani od žáků - vždyť se na ně přece tak těšili/y! No a používání dezinfekce, to bych taky chtěl někdy zahlédnout. Ale poučovat žáky o správném chování, to nezapomenou, to ne!
Je to příšerné a dokonale frustrující. Těžko říct, zda tu jde o výraz nějakého chřipečkářství nebo prostě jen o nemyslící setrvačnou blbost.
Ať tak či onak, učitelé se v této věci nijak neliší od průměru českého obyvatelstva, které se v posledních týdnech věru předvedlo v dokonalé parádě!

Beny řekl(a)...

Knut Klapka - naprostý souhlas, je to přesně tak jak říkáte a jak to většina z nás zažívá.

Unknown řekl(a)...

A věřte, že některé "úči" jsou schopny pracovat s koronavirem a vysokou teplotou i nadále. Bez nich to přece nebude fungovat. Sobectví nejvyššího stupně.

Nicka Pytlik řekl(a)...

jsou schopny pracovat s koronavirem a vysokou teplotou i nadále

To by si tedy měly na jipku vzít noutbúka.

Beny řekl(a)...

Typický přístup učitele - na oltář vlasti dám všechno - zdraví, vybavení, plat, čas, ...

Nahoře na to spoléhají - chodíme do školy s horečkou, doma používáme vlastní výpočetní techniku, plat neodpovídá vzdělání, jsme k dispozici kdykoliv a pracujeme i doma (což veřejnost netuší - vždyť končíme ve škole v poledne)...

A nyní si kupte roušky a respirátory ...

Okomentovat