3.9.20

DVTV: Řidič, který kritizoval heslo SPD: Inkluze má problémy, ale tohle byla strašná urážka

Byl to pro mě obrovský šok a doufám, že to nevyšumí, říká Josef Prokeš, řidič brněnské MHD, který upozornil na předvolební slogan SPD “Zdravé školství bez inkluze”. To heslo říká, že začlenění dětí je z principu nezdravé. Je to strašně velká urážka, přestože inkluze v Česku není šťastně nastavená. Mám dvě děti s poruchou autistického spektra a jedno z nich je skvěle integrované ve škole, dodává.Video na Aktuálně.cz.


5 komentářů:

Silvie A. řekl(a)...

To heslo říká, že začlenění dětí je z principu nezdravé.

Ta interpretace říká, že řidič Josef Prokeš nerozumí čtenému textu. Možná i z principu.

Ten pán možná něco kritizoval, ale hlavně odmítl ten autobus řídit. Novináři nezjišťovali, zda má ve smlouvě s Dopravním podnikem, že musí řídit jenom ty autobusy, které se mu líbí. Jistě to využijí jako precedens další řidiči, kterým se nelíbí ta či ona reklama. Třeba nebudou souhlasit s reklamou na dárcovství krve?

Nicméně, SPD by mohlo panu Prokešovi poděkovat, neboť humbukem kolem sloganu na busu tento slogan zpopularizoval více, než kdyby s ním stokrát objel Brno. A SPD se snad zamyslí a slogan přeformuluje tak, aby ho pochopil i pan Prokeš.

Za sebe tvrdím, že inkluze, tak jak je prováděná v Česku, ničí české školství a měla by být zrušena. Klidně slevím a připustím "zrušena všude kromě Brna".

Eva Adamová řekl(a)...

Ó, já si nemyslím, že by řidič heslo nepochopil. Ba naopak velmi dobře pochopil, že SPD jen zneužívá situace. A SPD, které vůbec, ale opravdu vůbec, nejde o děti, ale jen a jen o těch pár Kč, které strana a hlavně Okamura vydělá při volebním úspěchu, by se měla stydět.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Okamura vydělá při volebním úspěchu

Pytlici mají neodbytný pocit, že se ten výdělek týká všech úspěšných stran. Nevypadá to, že by se takto vydělaných peněz byť jediná strana vzdala třaba na finanční podporu právě té inkluze.

Eva Adamová řekl(a)...

"Pytlici mají neodbytný pocit, že se ten výdělek týká všech úspěšných stran."

No to jo, jenže Okamura to má se vztahem ke stranickým penězům, jak se v minulosti ukázalo, přece jenom trošku jinak než lídři ostatních stran. A hlavně jsem si nevšimla, že by některá strana vypustila až tak zhovadilé heslo.

Silvie A. řekl(a)...

Odéesácké "Učitelé by rovněž měli dostat návod, jak výuku pro online kvalitně připravit." ((c) Martin Baxa) vám jistě zhovadilé nepřipadá.

Okomentovat