9.8.20

FAKE NEWS! Záviš Dobiašovský: Tři nezletilí chlapci z Prahy přišli o rodiče, měsíce si toho nikdo nevšiml

K neuvěřitelnému selhání došlo v případě tří nezletilých chlapců z Prahy, kteří přišli v dopravní nehodě o oba rodiče a úřady je nechaly několik měsíců bez povšimnutí. Situace si nevšimli sousedi, ale ani policisté, kteří je přišli o smrti rodičů informovat. Vzhledem k tomu, že se chlapci báli odložení do dětského domova, snažil se je nejstarší z nich uživit. Na nepochopitelnou situaci se přišlo pouze náhodou. „Nyní to řeší advokát, který se rozhodl chlapce zastupovat zdarma,“ řekla deníku Echo24 Eva Ptáčková, která chlapcům pomohla a případ zveřejnila. Lidé teď dětem spontánně přispívají.


AKTUALIZACE: Zpráva se ukázala jako nepravdivá.

Z článku v Echo24.cz vybíráme:

Podle Ptáčkové zřejmě pochybila policie, která si neuvědomila, že informaci o úmrtí rodičů předává nezletilému chlapci. „Takže ve chvíli, kdy mu to oznamovali, chlapci bylo bez jednoho měsíce sedmnáct,“ řekla deníku Echo24 Eva Ptáčková s tím, že chlapec policistům předložil občanku. „Nyní se tím zabývá advokát, který se rozhodl chlapce zastupovat zdarma. Řeší, kdo je ten, kdo pochybil a proč k této situaci došlo,“ dodala. Na vině podle ní není orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD), který se neměl jak o situaci chlapců dozvědět.

Chlapci mají podle Ptáčkové nárok na odškodnění „za necitlivé jednání pro oběti po dopravní nehodě“ i za dopravní nehodu, která nebyla způsobena vinou rodičů. Pro chlapce také založila účet, na který mohou lidé posílat pomoc. „Cílem bylo vybrat částku na notebook pro nejstaršího chlapce, který žádný neměl,“ uvedla pro deník Echo24 Ptáčková s tím, že notebook nakonec dostane chlapec darem.


2 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
RP řekl(a)...

Srdcervoucí příběh o trojici sirotků je smyšlený, peníze se budou vracet

Okomentovat