22.8.20

Vladimír Kroc: Ministr školství: Manuál pro školy jsme zveřejnili včas. Není v něm nic, co by ředitelé nezvládli

Prvního září se s drobnými odchylkami podle manuálu Ministerstva školství provoz škol vrátí do běžného chodu. Jak se bude lišit nový školní rok od toho minulého? „Dělení dětí do skupin po 15, jejich nemíchání a de facto zamezení provozu školních družin padá. Podmínky nástupu žáků do školy už nejsou vyžadovány a jsou lépe popsána pravidla, jak postupovat v případě podezření na covid,“ tvrdí ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga (hnutí ANO) v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Poslanecká sněmovna ve středu schválila novelu školského zákona, která říká, že distanční výuka bude pro všechny žáky povinná. „Na jaře se ukázalo, že není popsána v zákoně a my jsme slíbili, že přijdeme s novelou.“

Ta nepokrývá distanční vzdělávání v běžném provozu, ale pouze v situacích nouzového stavu nebo mimořádných opatření. Ve chvíli, kdy dojde k uzavření školy, přechod na distanční výuku bude povinností školy a zároveň dává povinnost i studentům ji absolvovat.

Podle opozice je ale zákon šitý příliš horkou jehlou. Pirátská poslankyně Olga Richterová uvedla, že zákon nebude fungovat, když nebude zajištěno ošetřovné pro všechny pracující rodiče.

„Řešíme jen problematiku škol. Debata o tom, jak má být upraveno ošetřovné je legitimní, ale ten soud je mírně řečeno nadnesený,“ myslí si ministr Plaga (hnutí ANO).Žádné komentáře:

Okomentovat