17.8.20

Týden podle Vávry: Projev ministra školství Radovana Vávry

Bývalý bankéř a investor Radovan Vávra v pravidelné rubrice aktuálně píše o praktickém životě v éře “pokovidové” krize. Dnes se převtělil v ministra školství a nachystal si projev, který má žákům a studentům usnadnit zářijový návrat do školních lavic. Třeba se i ten skutečný ministr nechá inspirovat.


Z článku na Neovlivni.cz vybíráme:

Infekci můžeme bohužel roznášet i v případě, že sami žádné příznaky nemáme. To platí zejména v prvním týdnu. Horečka se naopak považuje za celkem spolehlivý příznak nákazy. Měření teploty proto bude před příchodem do školy každý den povinné a vstup do školy bude umožněn pouze po jeho bezproblémovém absolvování. V opačném případě budete okamžitě, v doprovodu zdravotnického dobrovolníka, odeslání na odběrové místo, kde vám bude proveden test a až do jeho výsledku se nebudete moci výuky ve škole účastnit. Náklady na test vám bude hradit stát.

Pro všechny zájemce z vašich řad pak budeme dále, bez omezení, nabízet distanční výuku. Kontaktujte prosím vaši školu a nahlaste váš zájem o tento způsob výuky. Vyzkoušeli jste si to před prázdninami a nebude to tedy pro vás nic nového. Pokud se rozhodnete tento způsob výuky během školního roku změnit, můžete tak učinit kdykoliv. Pro studenty z řad potřebných jsme připravili vouchery na datové připojení zdarma, které vám budeme zasílat každý měsíc do vaší datové schránky. Zároveň vaši rodiče mohou čerpat jednorázovou sociální dávku, opět formou voucheru, na nákup školou schváleného hardware.

3 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

Ne že bych se nezasnil, že by to tak mohlo být...
Ale v článku je i jeden reálný návrh:
datové připojení zdarma, které vám budeme zasílat každý měsíc do vaší datové schránky.
Věřím, že by jakýkoli český úřad byl schopen zasílat do datové schránky vouchery i 'nepřipojeným" domácnostem bez datové schránky...

Eva Adamová řekl(a)...

"Pro všechny zájemce z vašich řad pak budeme dále, bez omezení, nabízet distanční výuku. Kontaktujte prosím vaši školu a nahlaste váš zájem o tento způsob výuky."

Proboha opatrně s těmi nápady. Ještě si to tady někdo z ministerstva přečte a bude průšvih na světě. Je nemyslitelné, aby učitel zvládl totéž, co učí žáky ve škole prezenčně, učit ještě zájemce distančně.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je nemyslitelné, aby učitel zvládl totéž...

Ale je!
Pytlici z různých náznaků dovozují, že se s tím už tak nějak počítá.
A skoro by se vsadili, že k tomu i dojde.
Dítko se ráno rozhodne, jestli ten den dopoledne bude trpět panickým strachem z nákazy, aby si případně odpočinulo a mělo dostatek sil, až odpoledne bude šantit s partýjó.
Učitel z žákovy nepřítomnosti ve škole při prezenčním zkompetentňování dovodí, že odpoledne bude žákovi distančně zajišťovat jeho rovný přístup ke vzdělání tak, aby jeho oprávněné vzdělávací potřeby byly naplněny bezezbytku.

Okomentovat