19.8.20

Stanislav Ďoubal: Krajská radní podala trestní oznámení kvůli spornému výběru ředitele školy

Krajská radní pro školství Martina Berdychová podala trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s tvrzením bývalé ředitelky Střední školy řemeslné v Jaroměři Jitky Kočišové. Ta uvádí, že svůj post ve výběrovém řízení neobhájila kvůli věkové diskriminaci.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Ombudsman se na nás obrátil, abychom se zabývali diskriminací z důvodu věku. To absolutně odmítám. Myslím si, že orgány činné v trestním řízení nám dají jasnou odpověď a pojmou to šířeji než úřad ombudsmana. Od policejního vyšetřování očekávám objasnění situace. Pokud má paní Kočišová informaci, že dochází k diskriminaci, chci, aby se ukázalo, odkud ji má a kdo to řekl. Pokud bude podle policie třeba členy komise zbavit mlčenlivosti, nebudu proti,“ prohlásila Berdychová.

Proč byla proti pokračování Kočišové ve vedení školy? „Osobně jsem se rozhodla v zájmu dobrého fungování školy. V paní ředitelce nevidím osobu, která by školu vedla dalších šest let tak, jak si představuje zřizovatel. Školu samozřejmě znám jako gestorka velmi detailně. Nebyla špičková, neměla až takový kredit, přijímala žáky, kteří neměli odpovídající studijní předpoklady. Byla tam i zjištění školní inspekce, přišli jsme o realizaci několika evropských projektů, a to kvůli liknavosti vedení školy,“ prohlásila náměstkyně.

Dále řekla, že na pozici šéfa školy potřebuje mít kraj partnera, který školou žije, jde mu o její rozvoj a nemyslí jenom na svou osobu.

„Toho jsem v paní ředitelce neviděla. Máme málo ředitelů, kteří po dovršení důchodového věku chtějí pokračovat, protože je to velmi náročná funkce a většina z nich je již velmi unavená. Ale máme i takové, kteří jsou vyššího věku, fungují bezvadně a mají mladistvé uvažování, takže v tom nevidím problém. U paní Kočišové jsem osobně vnímala únavu,“ pokračovala Berdychová.

Kočišová její tvrzení razantně odmítla. A také ona mluví o pomluvě. „Jsem z těchto vyjádření špatná a nešťastná. Za celé čtyři roky, co paní Berdychová byla v pozici radní pro školství a členkou naší školské rady, jsem od ní neslyšela jedinou výhradu k mé práci a činnosti školy. Ty se dozvídám až z médií a teprve nyní, kdy jsem se ohradila proti výsledku konkurzního řízení kvůli mému věku,“ řekla.

Žádné komentáře:

Okomentovat