24.8.20

Šimon Rogner: Kdo měl zájem, měl od nás dost možností, aby se informoval, odmítá kritiku za nekomunikaci tisková mluvčí MŠMT

Redakce Studentských listů dlouhodobě usiluje o rozhovor s ministrem školství Robertem Plagou (ANO), zatím se jí ho však nepodařilo s resortem domluvit. Místo toho nám na otázky, které jsme chtěli ministrovi položit, odpověděla tisková mluvčí MŠMT Aneta Lednová.

Z rozhovoru ve Studentských listech vybíráme:

Vůči MŠMT se během koronavirové krize ozývala kritika z řad studentů. Proč si myslíte, že bylo tolik žáků nespokojených s tím, jak ministerstvo své kroky komunikovalo?

Odmítáme, že by ministerstvo v době krize nekomunikovalo. Dělo se tak prostřednictvím hned několika kanálů – oficiálním byl web ministerstva, kde jsme měli přehledné informace formou FAQ, dále jsme za dobu krize vyřídili zhruba 12 500 telefonických hovorů, zodpověděli mnoho tisíc dotazů formou mailů či dopisů. Komunikace probíhala také skrze média, kdy pan ministr Plaga osobně absolvoval v období březen až květen přes 40 živých vstupů nejen ve veřejnoprávních médiích. Informace jsme poskytovali také novinářům – objevovaly se na stránkách novin či zpravodajských serverů, naše tiskové konference byly přenášeny veřejnoprávní televizí živě. Proběhla také on-line debata pana ministra se studenty. Kdo měl zájem o informace, ten měl ze strany ministerstva dostatek možností na to, aby se odpovědi na své dotazy dozvěděl. Znovu opakujeme, že ministerstvo bylo ve svých vyjádřeních od samého počátku krize konzistentní a postupovalo dle harmonogramu, který byl sestaven ve spolupráci s epidemiology z ministerstva zdravotnictví.(...)

V polovině srpna plánujete představit manuály pro organizaci výuky v příštím školním roce (rozhovor vznikal ještě před jejich vydáním – pozn. redakce). Při vydání manuálů pro distanční výuku na jaře si někteří ředitelé stěžovali, že neví, jaké pokyny jsou doporučené a jaké povinné. Zaměříte se v nových manuálech na to, aby to bylo pro školy jasnější?

Jarní manuály prošly četnými konzultacemi se zástupci školských asociací, obdobně postupujeme také v případě těch, které se budou týkat nadcházejícího pololetí. Soubor manuálů bude představen v tomto týdnu. Bude v nich jasně vymezeno, které body jsou informativní, doporučené nebo závazné.

Žádné komentáře:

Okomentovat