25.8.20

Radek Plavecký: Školy omezí kroužky i odborné učebny

Děti si zatím užívají prázdniny, ale v mnoha středočeských školách už se scházejí učitelé, aby sladili noty na zahájení výuky ovlivněné opatřeními proti šíření koronavirové nákazy. Školy dostaly patnáctistránkový návod od ministerstva školství, v němž jsou doporučená i závazná opatření pro snížení rizika šíření covidu-19.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Míchání dětí musí zabránit i v dalších školách. V základní škole ve Velvarech na Kladensku se budou děti první dva týdny výuky učit jen ve svých třídách a nebudou během výuky chodit do odborných učeben. Škola také bude používat u vstupu termokamery pro měření teploty. Změny se budou týkat i stravování školáků. V jídelně by se neměly míchat různé skupiny dětí, ale stravovat se budou například vždy první ročníky, poté druhé ročníky a postupně další.

„Musí se kvůli tomu malinko upravit rozvrh,“ uvedl podle ČTK ředitel velvarské školy Petr Došek. Škola s 550 žáky se snaží zavádět opatření i nad rámec doporučení ministerstva školství.

Konkrétní třídy budou mít například určené i vchody, aby se kolektivy, pokud možno, potkávaly co nejméně. Při výuce budou zatím omezené také takzvané projektové dny, při kterých se společně vzdělávali žáci různých ročníků. Podle ředitele nebude problém, aby se dítě připojilo na online výuku, a to nejen v případě karantény, ale při jakémkoli onemocnění.

3 komentáře:

Ygrain řekl(a)...

Nějaký nápad, jak omezit kovárnu, CNC dílnu, elektrolaboratoře atd.?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Představa zkompetentňování žáků v oblasti digitálních informačních a komunikačních technologií v kmenové třídě s jedním učitelským počítačem je pro pytliky více než lákavá. To jsou výzvy, panečku...
Ostatně... lze tělocvičnu považovat za odbornou učebnu?

Eva Adamová řekl(a)...

O co méně bude dětí nakažených koronkou,
o to více dětí bude na psychině s ponorkou.

Okomentovat