17.8.20

MŠMT podpořilo letní vzdělávání tisíců žáků

Od začátku srpna se po celé ČR konají letní vzdělávací kempy pro žáky základních a středních škol, kteří zameškali učivo kvůli koronaviru. Vzdělávací dny organizuje Asociace školních sportovních klubů ČR s finanční podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Naučně vzdělávacím programem projdou tisíce žáků.


„Letními kempy chceme podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky od září. Děti mají program zcela zdarma, vše je hrazeno z dotace ministerstva. Velmi nás těší, že prvotní ohlasy od rodičů, ředitelů škol, ale i samotných dětí jsou veskrze pozitivní,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Dotace na organizaci kempů činila zhruba 14 milionů korun, projekt by měl pokračovat i v příštích letech.

Aktuálně je do programu zapojeno 180 škol z celé republiky, celkem se uskuteční 1300 vzdělávacích dnů. Program je vždy tvořen dopoledním vzdělávacím blokem, který ale místo klasické školní výuky nabízí spíše zážitkové vzdělávání. Žáci tak navštěvují muzea, planetária či technoparky. Po obědě děti absolvují volnočasové aktivity dle možností dané školy, tedy například výtvarný či sportovní kroužek. Lektory jednotlivých bloků jsou učitelé, trenéři, cvičitelé či studenti pedagogických škol.

Více informací najdete na webu Asociace školních sportovních klubů www.assk.cz/projekty/vzdelavaci-dny/.

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

letní vzdělávací kempy pro žáky... kteří zameškali učivo

To se budou doučovat tu polovinu učiva, které se má zredukovat pro svoji zbytečnost, a nebo tu polovinu, která se neodučila kvůli učení té zbytečné poloviny?
Je možné, že koncept domácího učení je až tak moc hromadně nepoužitelný a že role učitele je až tak moc nezastupitelná? To by se pytlikům skoro zhroutil svět.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Žáci tak navštěvují muzea, planetária či technoparky.

Aha!
Takže děti zameškaly muzea, planetária, technoparky a volnočasově výtvarné a sportovní aktivity. To by ale mohlo znamenat, že to biflování trojčlenky, ohmova zákona, láčkovců, slavníkovců a další látky, kterou nikdy nikdo potřebovat nebude, se při té distanční výuce stihlo přiměřeně úspěšně.

Nicka Pytlik řekl(a)...

MŠMT podpořilo letní vzdělávání

A nemělo to vzdělávání ministerstvo spíš organizovat?

Jiri Janecek řekl(a)...

Vzdělávání by nemělo probíhat klasickou školní formou, mělo by být koncipováno badatelsky" s využitím mezipředmětových vztahů a přesahů včetně použití např. pracovních listů. Zároveň jsou možné návštěvy jiných subjektů (muzea, technoparky, ZOO, planetárium aj.), náklady budou hrazeny v rámci projektu (vstupné, doprava).

Jiri Schmitzer taky umi psat texty se zadanymi klicovymi slovy... Akorat ta slova mohou byt libovolna, vysledny text se mu rymuje, da se zazpivat a je - dik kombinaci slov jako 'homogenizovano' ci 'kulicka' jakztakz vtipny...

Vystupy ministerskeho laholatoru s jejich kompetencemi, presahy a badatelstvim jsou k placi.

Jana Karvaiová řekl(a)...

...A nemělo to vzdělávání ministerstvo spíš organizovat?...


Jste se zbláznil? TO BY BYLA PRÁCE!!!!

Eva Adamová řekl(a)...

Klasika, školy na doučování žáků kantory, kteří přesně vědí koho a co je potřeba doučovat, nedostanou ani Kč, ale prázdninové aktivity, které nejsou děckám z hlediska "dohnání" zameškaného učiva k ničemu, ministerstvo finančně podpoří.

Zato nám do škol dorazí 1,3 miliardy na techniku. Tak ředitelé si jistě řeknou "každá mašinka dobrá", ale já se domnívám, že většina z nich si musí přiznat, že vybavení školy je pro dálkovou výuku dostačující. No a u těch, kteří si to neřeknou, by bylo potřeba zauvažovat o tom, co na svém postu ještě pohledávají, protože možností vybavit školy alespoň trošku slušnou technikou bylo v minulých letech dost.

Okomentovat