28.8.20

Marie Sýkorová: Francouzské školy se chystají na vyučování v rouškách. ‚Instrukce jsme ještě neobdrželi,‘ říká učitel

Až dvanáct milionů dětí se vrátí v úterý do francouzských škol. Koronavirová pravidla budou pro celou zemi stejná. Změnit se ale můžou v jednotlivých departementech v případě zhoršení bezpečnostní situace. Francouzské ministerstvo školství zveřejnilo přesnější instrukce k začátku školního roku ve středu. Pro personál škol ale situace zůstává nepřehledná, jak se přesvědčil Radiožurnál v jedné pařížské základní škole.Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

„Zatím nic nevíme, nemůžu vám říct, co všechno budeme muset dělat. Čekáme na rozhodnutí z ministerstva. Náš ředitel zatím ještě neobdržel instrukce. A já předpokládám, že to bude v pondělí,“ říká Radiožurnálu profesor Pierre.

Ani týden před začátkem školního roku nebylo zaměstnancům základní školy v pařížském desátém obvodu jasné, jak bude vypadat první školní den.

„Jedinou stoprocentní odpovědí, kterou vám můžu říct, že všichni naši žáci musí jít do školy. Nikdo nemá výjimku. A to platí samozřejmě i pro učitelský sbor,“ pokračuje.1 komentář:

Knut Klapka řekl(a)...

"Francouzské školy se chystají na vyučování v rouškách."

No vida, někde to jde. Podobně jako na Slovensku. Patrně vlády, které se v dané věci řídí názorem odborníků, zdravým rozumem a obecným prospěchem. A ne - v obavě o volební hlasy - tím, co vox papulí povykuje na sociálních sítích a jiných internetech.

Okomentovat