14.8.20

Kristína Paulenková, Anna Brzybohatá: Distanční výuka může být i přes poštu. Škola ji nemusí vždycky vést online

Když se na jaře ze dne na den zavřely školy, žáci se učili na dálku. Zákon ale o distanční výuce nemluví. To už by nově v případě výpadku škol platit nemělo. Jestli bude žák distanční výuku ignorovat, stane se z něj záškolák. „Pokud není takový žák omluven, jde o stejný případ, jako by se neúčastnil běžné prezenční výuky,“ potvrzuje mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Novela míří v pondělí na vládu. Dokument ale přesně neříká, jak má distanční výuka vypadat. Forma bude záviset na školách samotných a neznamená nutně výuku online na počítačích a po internetu.

„Já ten odstavec chápu tak, že pokud škola nedokáže zajistit, aby všechny děti měly odpovídající vybavení, bude muset v tomto směru přizpůsobit své nároky,“ říká Michal Černý, předseda Asociace ředitelů základních škol a ředitel Masarykovy ZŠ v Praze. Pokud si škola podle něj neporadí jinak, vylepí třeba úkoly pro žáky na dveře. I to se jako distanční výuka může počítat.

Z mnoha škol totiž zaznívají hlasy, že zapojit všechny děti bez dostatečné techniky zcela jistě nedovedou. „Jsme schopni zajistit výuku na dálku pro žáky, kteří mají techniku a kteří o to mají zájem,“ říká Ivana Rejzková, ředitelka ZŠ Okružní ve Zlíně.
4 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

vylepí třeba úkoly pro žáky na dveře
Tak velké dveře neexistují, aby se na ně vešly všechny ty pro život nepotřebné poučky, které ve školách učíme...

Nicka Pytlik řekl(a)...


Taky by se ty poučky mohly vyvolávat z okna školy...

Jana Karvaiová řekl(a)...

Stačí "vyrobit" odběrné a donáškové místo ve vestibulu školy. V určenou hodinu a den tam bude učitel dávat dětem úkoly a vybírat předešlé. Blbě se ale tímto způsobem učí nové věci.
I když zajistíme dětem IT, bude problém u těch, kteří stejně nemají net.

Silvie A. řekl(a)...

„Jsme schopni zajistit výuku na dálku pro žáky, kteří mají techniku a kteří o to mají zájem,“

Přičemž z těch dvou podmínek je zájem mnohem důležitější. Až teprve když je zájem, má cenu vymýšlet postupy.

Okomentovat