31.8.20

Klára Mrázová: Karanténa odloží otevření gymnázia i školy v Plzni a školky v Čížkově

O slavnostní zahájení nového školního roku přijdou žáci Masarykova gymnázia a Základní školy v Tachovské ulici v Plzni. Mezi učiteli se objevil koronavirus a do karantény museli všichni pedagogové. Výuku proto nemá kdo zajistit. Onemocnění covid-19 se prokázalo také u ředitelky Mateřské školy v Čížkově na Plzeňsku.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Pedagogové Masarykova gymnázia po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí vstoupili do karantény z důvodu nákazy jednoho zaměstnance onemocněním covid-19. Z toho důvodu nebude probíhat prezenční výuka v budově školy. Studenti a rodiče budou kontaktováni třídními učiteli o dalším postupu online výuky. Délka karantény je předběžně stanovena do 11. září, se znovuobnovením normálního provozu počítáme k pondělí 14. září,“ stojí na webu gymnázia.

Škola tento týden zrušila obědy, stornovala rovněž adaptační kurzy a zájmové kroužky. V tomto případě minimálně do konce kalendářního roku.

Uzavřena také zůstane Základní škola v Tachovské ulici v Plzni. Před týdnem se na poradě kantorů sešel téměř celý učitelský sbor. U jednoho z jeho členů se ale tentýž den večer objevily zdravotní problémy.

„Zavolal svému obvodnímu lékaři, který mu doporučil jít na testy, což hned následující den udělal. Výsledek byl pozitivní,“ popsal ředitel školy Jan Špott.3 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Celkem se v současnosti bavíme o 16-17 školách, kde jde učitelský sbor do karantény. Takových škol bude přibývat jako hub po dešti. Jen doufám, že to budou jen lehčí případy koronaviru.

Beny řekl(a)...

Všem nakaženým učitelům přeji brzké uzdravení bez následků.

Vít Tomis řekl(a)...

Kolik kantorů z uzavřených škol je nemocných a kolik v karanténě? Tato čísla asi ještě nejsou známa.

Okomentovat