24.8.20

Jiří Mach: Víceletá gymnázia na státní počítače nedosáhnou

Zatímco základní školy s povděkem očekávají 1,3 miliardy na nákup výpočetní techniky, středních škol se dotace netýkají, a to ani víceletých gymnázií, kde jsou rovněž děti školou povinné. Ministerstvo školství danou částku rozděluje základním školám v přepočtu 20 tisíc korun na kantora.

Z článku na Novinky.cz vybíráme:

Ředitel víceletého Gymnázia Ústí nad Labem Alfréd Dytrt, který působí i v radě Asociace ředitelů gymnázií, doufá, že resort ještě peníze doplní.

„Snažíme se ministerstvu vysvětlit, že na víceletých gymnáziích se též plní povinná školní docházka a nemělo by prostředky směřovat jen na ZŠ,“ řekl Právu. Podle něj, pokud opět dojde na distanční výuku, budou mít některé děti zase problém se zapojením do výuky kvůli nedostupnosti počítače. „Tyto problémy jsme měli taky a měli ho všichni. Oni třeba měli doma i dva počítače, ale pokud byli oba rodiče na home office, tak se tam o ně prali,“ popsal, nicméně také připustil, že se jistě najdou i lidé, kteří si o počítač řeknou jen proto, že by mohl být k mání.

U středoškoláků je situace komplikovanější, protože častěji bydlí dále od školy. Žáci ze ZŠ si mohou v krajním případě chodit v rámci distanční výuky pro zadání ke škole a vyplněné úkoly tam vracet.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Víceletá gymnázia na státní počítače nedosáhnou

Tak ono se musí na státní počítače dosahovat? Tak snad nějaké štafle?
Pytlici by se skoro vsadili, že v nižších ročnících víceletých gymnázií není žák, který by neměl k dispozici nějakou tu digitální informačně komunikační technologii.

Okomentovat