22.8.20

Jiří Mach: S prvňáčky letos rodiče do třídy pustit nemusí

Slavnostní zahájení školního roku se může leckde podstatně lišit oproti tradici, kdy školy vítaly prvňáčky za doprovodu rodičů. V pondělí zveřejněný manuál ministerstev školství a zdravotnictví pro školy totiž doporučuje omezit pohyb cizích osob v prostorách škol.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

První stupeň – zelený – platí v současnosti v Praze, kde podle šéfky místní hygienické stanice Zdeňky Jágrové bude riziko nákazy vždy vyšší. Druhá zelená plocha je na Frýdecko-Místecku.

Ale třeba ani tam se nechtějí ředitelé o tradici ochudit. „V podstatě jsem to ještě neřešil, ale myslím si, že veškerý metodický dopis a doporučení je trošku nesmysl. A pokud prvňáčci nastoupí do školy a nebude přísné striktní nařízení, aby jejich rodiče nebyli přítomni, tak povolím vstup rodičů,“ řekl Právu ředitel ZŠ T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí Jaromír Horký.

Ředitel pražské ZŠ Kunratice Vít Beran je naopak opatrnější. „Ještě nad tím diskutujeme. Určitě tam bude probíhat nějaký regulovaný systém. U nás ten rituál prvního školního dne vypadá trochu jinak. Máme přivítání venku, a když je špatné počasí, tak ve sportovní hale. Ale i tam jsou dostatečné prostory, kde by se mohly udržovat odstupy,“ řekl Právu. Hodlá si ale také ještě počkat, jestli se epidemiologická situace v Praze nezmění.Žádné komentáře:

Okomentovat