30.8.20

Jiří Mach: Ředitelé pražských škol roušky raději nařídí sami

Praha se na covidovém semaforu zabarvila do oranžova, což by pro školy ještě před pár dny znamenalo automatické nasazení roušek ve společných prostorách s výjimkou tříd. Ale protože situace podle hygieniků ještě není závažná, mohou si ředitelé pražských škol vybrat, zda roušky na chodbách nařídí. Ředitelé spíš zvažují, že roušky povinně zavedou.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zatím není oranžový poplach až tak silný. „V hlavním městě je riziko na spodní hraně oranžové barvy. Proto ještě nezavádíme nějaká radikálnější opatření, pouze doporučujeme nošení roušek ve školách,“ řekl novinářům.

Ředitel Masarykovy ZŠ v pražských Klánovicích Michal Černý, který zároveň stojí i v čele Asociace ředitelů ZŠ, byl novým přístupem zaskočen.

„To je zásadní věc. V manuálu je jasně napsané, že oranžový okres znamená nosit roušky na chodbách. Teď mě překvapuje, že to někdo vymyslel jinak. Pokud má být Praha oranžová, tak se kloním k opatrnosti a roušky na chodbách nařídím,“ řekl Právu.

Rodiče s podmínkami nástupu do škol a průběhu školního roku seznámí v pondělí. A zřejmě nebude jediný, kdo jim sdělí, ať si děti vezmou roušky s sebou.

Další pražský ředitel ZŠ Kunratice Vít Beran Právu sdělil: „Slováci chtějí po prázdninách trochu víc utáhnout otěže, což je podle mě lepší cesta. Pokud se ukáže, že je vše v pořádku, tak se může situace rozvolnit.“

3 komentáře:

Zuzana Š. řekl(a)...

Očekávám třetí verzi manuálu, kde bude vysvětleno, jak oranžová musí být oranžová a jak moc červená musí být červená. Ale mám trochu strach, že vnímání odstínů je dost subjektivní záležitost... Navrhuji to definovat rovnou pomocí RGB (24b) ;-)

Unknown řekl(a)...

Nechat to na ředitelích škol, jsou to rozumní a odpovědní lidé. V rámci nezamoření školy, včetně učitelů, určitě většina z nich roušky nařídí. Jen přemýšlím nad tím, zda odepíšeme chronicky nemocné žáky (a že jich je) při nenasazování roušek i ve třídě.

Ygrain řekl(a)...

Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuju, co jsem slíbil. Někoho to snad ještě překvapuje?

Okomentovat