13.8.20

Jan Štoll: Další ostuda hejtmanky Jermanové z ANO. Do věnování žákům základní školy napsala hrubou chybu

Základní vzdělání je nepochybně důležitá věc, která leží Středočeskému kraji na srdci. Hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná proto včera při otevření nové přístavby základní školy v Hudlicích napsala věnování budoucím žákům. Co čert nechtěl, vloudila se jí do něj hrubka jako hrom. Lidé se tím baví na Facebooku Středočeského kraje, a hejtmanka dost možná zasedne v září do školních lavic s budoucími žáky. Aby si doplnila znalosti.

Z článku v NášRegion.cz vybíráme:

„Přeji dětem, aby v nových prostorech své školy zažili chvíle, na které budou s láskou celý život vzpomínat,“ napsala budoucím žákům základní školy středočeská hejtmanka Jaroslava Jermanová Pokorná.(...)

„Nevím, kdo je autorem tohoto zdvořilostního textu, neboť jsem ho obdržel ke korektuře bez jakýchkoli dalších údajů. Musím však doufat, že pachatel příspěvku absolvoval základní školu, na níž zažil vyučování rozličným ,látkám‘, především tématu ,shoda podmětu s přísudkem‘, kterážto pravidla doposud platí coby kanonizovaná,“ zhodnotil výkon korektor Jiří Podzimek.

„Použít formulaci ,děti zažili‘ svědčí buď o momentální indispozici, nebo o základní neznalosti příslušných pravidel. V uvedeném příspěvku dále zůstává nejasnou úloha použitých uvozovek a vzhledem k úrovni pisatele i absence tečky na závěr této poněkud sebelikvidační zdravice,“ dodává Podzimek.
4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

vloudila se jí do něj hrubka jako hrom

Ale božínku, to jsou věci tedy!
Podstatné je, aby člověk nebyl ostudou sám o sobě.
A je jedno, jestli se právě přiživuje politikou...

Vít Tomis řekl(a)...

Přitom tuto chybu každý mobil odstraní - podobně jako může provést spoustu výpočtů, kterými ničíme život dětem v matematice.
Nebo že by se experti na vzdělání přece jen (trošičku) mýlili?

Radek Sárközi řekl(a)...

Chyba je kamarád :-)

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

Mezi námi to tvrdý y u těch dětí je pěknej vopruz a dávno se to mohlo zrušit. Tuhle chybu dělá stejně kde kdo..... Slováci to taky nemaj. A vůbec. Stejně je spousta vět, kde to není úplně jasný..... Píšete o škole a napíšete. Byli jsme se třídou v divadle. Uvaděčka je chválila, jak byli ukáznění. A teď kdo?

Okomentovat