14.8.20

DVTV: Šedo: Nejsem nový Prymula, je to práce pro vraha. Otevření škol může zhoršit epidemii

Epidemie je živý proces, její logika není v našich rukou. Na ministerstvu nebudu nový Prymula, ta práce je boj, zavání to masochismem, ale jít do toho jsem vnímal jako závazek, říká Aleksi Šedo, lékař, biochemik a děkan 1. LF UK, který bude od září působit jako náměstek ministra zdravotnictví. Začátek školy sleduji s respektem, opatření se tam těžko dodržují, je to velmi choulostivá věc, dodává v pořadu DVTV s Martinem Veselovským.Video na Aktuálně.cz.
2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Začátek školy sleduji s respektem

Tedy pytlikům se příčí machrovat nad únosně přiměřenou mez, ale asi by v archivu našli, že hned zkraje všech těch omezení říkali něco v tom smysli, že nejlepší by bylo zavřít školy na jeden celý rok, a pokračovat se zkompetentňováním přesně tam, kde se přestalo.
Mezitím se mohlo žactvo podle svého vlastního uvážení věnovat věcem, které budou v životě doopravdy potřebovat.
Namátkou třeba uměním vést diskusi o tom, co určitě nikdy potřebovat nebudou.
Dá se tím docela dobře uživit.

Unknown řekl(a)...

Poměrně jednoduché řešení - roušky a respirátory pro žáky a učitele od 1.9. povinně. Škola přece nemůže být v rámci společnosti izolovaná. V metru, MHD, uzavřených prostorách, lékárnách, u lékaře,na výstavách, kulturních akcích,... jsou roušky povinné a ve škole v uzavřeném prostoru ne? Fakt podivné řešení. Tak tedy větrejte (třeba při mínus 20) celou hodinu a umývejte si ruce. Pokud se nakazíte, tak si ještě odpočiňte na plicní ventilaci. A tvrdit to, že na podzim bude teplo a žákům se bude špatně dýchat, je velmi slabý argument.

Okomentovat