7.8.20

ČT24: Děti jsou vůči koronaviru prakticky imunní, řekl Trump. Zavádějící, reagoval Facebook a video smazal

Sociální sítě se ocitly v ostrém střetu s Donaldem Trumpem. Facebook smazal prezidentův příspěvek s odůvodněním, že obsahoval zavádějící informace o koronaviru. Šlo o Trumpovo vystoupení v televizi Fox, kde prohlásil, že děti jsou vůči koronaviru téměř imunní. Kvůli stejnému výroku dočasně zablokoval jeho kampani účet i Twitter.Video na webu České televize.

Z článku na webu České televize vybíráme:

Sociální sítě jsou pro prezidenta Trumpa zásadní médium pro komunikaci s voliči. Tři měsíce do voleb jsou pro něj nepostradatelné. Facebook mu ale teď poprvé smazal příspěvek – podle společnosti porušil pravidla proti sdílení dezinformací o koronaviru.

„Faktem je, že jsou proti tomuto problému prakticky imunní.“ Tak zněl výrok, který řekl americký prezident v pořadu Fox & Friends.

Věta pronesená v telefonátu pro oblíbený prezidentův pořad vadila i Twitteru. Trumpův tým příspěvek stáhl. Hlava státu ale dál tvrdí, že riziko pro děti je minimální, a proto by se měly vrátit do školy.

Jak uvádí New York Times, nová studie provedená pod hlavičkou expertů na infekční nemoce z dětské nemocnice v Chicagu ukázala, že děti v sobě mohou mít mnohem větší objem koronaviru než dospělí lidé. „Děti mohou být přenašeči. Mohou nakazit jiné a mohou tím také samy onemocnět,“ kontruje prezidentovi lékař Anish Mahajan. Nákazy se bojí i mnozí učitelé a požadují, aby výuka v novém školním roce dál probíhala přes internet.

„Nebudu moci učit žádné děti, pokud budu na nemocenské, nebo zemřu,“ vyjadřuje obavu Amy Forehandová, která pracuje jako učitelka ve státu Georgia. Volání učitelských odborů už několik amerických států vyslyšelo a nechají až do podzimu školy zavřené.6 komentářů:

Silvie A. řekl(a)...

Sociální sítě budou cenzurovat nepřátelské politiky čím dál víc, a nepotřebují k tomu koronavirus - nějakou záminku si dokážou najít vždycky.
Proto se divím politikům, že na ty sociální sítě tolik spoléhají, a nekomunikují raději přes svoje vlastní webové stránky. Ty jim nikdo cenzurovat nedokáže.
Je možné, že to politici nechápou?

Vít Tomis řekl(a)...

Asi smazaný příspěvek vyvolá větší reakci... Osobně ten postup taky nechápu.

Unknown řekl(a)...

1) "Koronavirus lze léčit dezinfekcí nitrožilně".
2) "Děti jsou vůči koronaviru prakticky imunní".

Jen si představte, že tyto "RADY" někdo vezme vážně.

Nicka Pytlik řekl(a)...


Nu, vrchní velitel nejlépe vybavené a nejsilnější armády...

Vít Tomis řekl(a)...

"Děti jsou vůči koronaviru prakticky imunní".
Tuhle větu jsem četl i od některých epidemiologů. Ale nikdo jejich vyjádření nesmazal.

Zen řekl(a)...

Hele, Unknown, muzete ten prvni "citat" dolozit? IMHO je ze stejneho think-tanku jako "humanitarni bombardovani" (zamerne nepochopeni)

Okomentovat