21.8.20

ČT24: Bez roušky na nákup, do restaurace i na školní chodbu. Vojtěch po jednání s Babišem zmírnil nová pravidla

Děti ve školách nebudou muset v září nosit na chodbách roušky, povinné budou pouze v okresech, kde epidemiologický semafor ukáže špatnou situaci – oranžovou nebo červenou barvu. Roušky nebudou muset mít lidé ani v obchodech a službách pro zákazníky. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO), ministrem školství Robertem Plagou (ANO), hygieniky a epidemiology. Babiš vyjádřil pochybnosti o podobě opatření, které Vojtěchovo ministerstvo připravilo. Podle Vojtěcha vše ostatní platí, roušky tak budou od 1. září povinné v MHD či na úřadech.Video na webu České televize.

Z článku na webu České televize vybíráme:

Ministr školství Robert Plaga stažení povinnosti nosit roušky ve školách ocenil. „Od plošného opatření zavádění ve školách ve společných prostorách se vracíme k navázání opatření na vývoj situace, na semafor. Debatovali jsme o tom, jestli je ústup od plošného preventivního opatření zvladatelný opatřeními chytré karantény a semaforu. Jsem velmi rád, že se vracíme k původnímu návrhu, to znamená navázání situace ve školách na vývoj semaforu,“ řekl.(...)

Političtí oponenti vlády samotné rozhodnutí o zmírnění povinnosti nosit roušky, zejména její zrušení ve školách, ocenili. „Divili jsme se, proč se zavádějí plošná opatření v momentě, kdy pandemický semafor ukazuje něco úplně jiného. Uvolnění ve školách, které bylo prezentováno, kvitujeme. Je to krok správným směrem,“ uvedl místopředseda sněmovního zdravotního výboru Petr Třešňák (Piráti).


2 komentáře:

Knut Klapka řekl(a)...

Brutální a nezodpovědný populismus. My ve školách ho nejspíš odskáčeme jako první.

https://1url.cz/4zjMj
https://1url.cz/lzjMf

Unknown řekl(a)...

Knut Klapka

Jde jen o 150 000 učitelů. To se nepočítá, jsou to přece jen učitelé.

Okomentovat