28.8.20

Český rozhlas Zlín: Covid komplikuje začátek školního roku. První školy hlásí, že výuku ve třídách nezahájí

První školy v kraji oznámily, že kvůli karanténním opatřením 1. září nezahájí výuku ve třídách, ale děti se budou učit na dálku. Jde o základní školy Na výsluní v Uherském Brodě a Nivnici.

Z článku na webu Českého rozhlasu Zlín vybíráme:

Podobná situace je i v základní škole v Uherském Brodě. Tam je v karanténě až na dva kantory celý učitelský sbor

„Je mou povinností Vás informovat, že pedagogičtí pracovníci našeho sboru byli v době plnění pracovních povinností spojených s přípravou nového školního roku v rizikovém kontaktu s osobou, která byla pozitivně testována na onemocnění covid. Všem osobám z tohoto rizikového kontaktu byla nařízena 14 denní karanténa a budou testováni,“ uvedla na stránkách školy ředitelka Dagmar Bistrá.

Uvedla, že provoz školy je na neurčito uzavřen, slavnostní zahájení 1.9.2020, nástup do školy ani výuka se v nejbližších dnech nekoná.

"Očekávejte, že distanční výuka pravděpodobně cestou on-line, jak byla odzkoušena v minulém školním roce, bude zahájena dne 7.září 2020,“ uvedla ředitelka.


6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Covid komplikuje začátek školního roku.

Začátek školního roku komplikuje a bude komplikovat i jeho průběh především nezodpovědné chování učitelů, dětí a jejich rodičů.

Eva Adamová řekl(a)...

A jak se ukázalo v Uh. Brodě a Nivnici i školitelů a dalších aktérů, kteří se nám do škol budou cpát s různými akcemi.

ema řekl(a)...

V přípravném týdnu jsme se ve škole zúčastnili několika schůzí a školení. Protože jsme velká škola, počet účastníků zájezdu na těchto akcích bylo od zhruba 15 do 80 v jedné místnosti. Teď čekám, co se z toho vyvrbí. Po půl roce s coronou zkombinovanou s nesmysly přicházejícími z našeho drahého MŠMT jsem tak otupělá, že mi je to skoro úplně jedno.

Knut Klapka řekl(a)...

Školení ani netřeba. Průběžné zhoršováni zvládnou sami ředitelé svou totální nepružností a neschopností reagovat na aktuální situaci. Například téměř všechny porady by mohly být online; všichni učitelé jsou připojeni na společné platformě, žádný problém. Ale to ne - všecko musí být "jako obvykle"! Zajímalo by mě, do jaké míry za to mohou ředitelé a jejich navyklý způsob uvažování, jak se do toho promítají případné obavy ze zřizovatele a jakou roli hraje patologický strach z inspekce, který dusí celé školství jako permanentní noční můra.

Unknown řekl(a)...

Jo, jo. Školy přibývají i na střední Moravě. Dnes ráno se kolegyně z vedlejší školy dozvěděla, že nastoupí 8.9. Všichni kantoři jdou v pondělí na testy. Ony ty skupinové akce učitelů nesou své ovoce.

Knut Klapka řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Okomentovat