28.8.20

Anna Horáčková: Odlišná kvalita jarní online výuky? ‚Rozdíly mezi žáky jsou vždycky, nevidím v tom tragédii,‘ říká učitelka

Na jaře vysvětlovala dělitelnost nebo rovnice přes monitor. A mimo jiné jí při výuce na dálku chybělo, že na dětech hned nevidí, jestli látce rozumí. Radiožurnál se vydal za učitelkou matematiky Valdemarou Kubíkovou ze Základní školy Ohradní v Praze. Už v červnu zjišťovala, jak bude pro ni i děti začátek toho nového školního roku těžký.Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

„Nebude to jednoduché. V každé třídě něco zbylo, ne všechny kapitoly se daly řešit online výukou. Třeba geometrie je v tomto docela problematická. Nikde nám toho ale nezbylo tragicky moc. Tragédii v tom ani vidět nemůžu. Aby to děti zvládly, tak musím být v pohodě i já. Nesmím z toho být zničená,“ říká Radiožurnálu ve své, zatím ještě prázdné třídě Valdemara Kubíková.

Kromě toho, že bude třídní sedmáků, učí matematiku a přírodopis ještě několik dalších ročníků na druhém stupni.

Do šesté třídy půjde jedenáctiletá Agáta, které právě matematika a ještě čeština přišly při jarní výuce nejsložitější. „Větší problém jsem měla možná s matikou. Problém mi dělalo, že jsme dostávali hodně nové látky,“ říká a dodává, že pociťuje strach z možné snahy učitelů o dohnání zmeškané látky. „Na každý předmět budeme mít nového učitele, proto se toho trochu bojím. Ale musím to zvládnout. Snad to bude fajn.“Žádné komentáře:

Okomentovat