11.7.20

Martina Spěváčková: Lidé neřeší, s kým počnou. Selhala výchova, říká poslanec Bláha

Jak na neplatiče výživného? Poslanec Jiří Bláha navrhuje právní kanceláře na pomoc ženám. Zaujal ale především svým výrokem, že je třeba nastupující maminky dobře ve škole připravit na to, aby si vybraly správného partnera.

Z rozhovoru na Seznam Zprávy vybíráme:

Pane poslanče, to jste myslel vážně, je to vaše verze výchovy dívek v Čechách?

Tak my rádi vždycky všechno vytrhujeme z kontextu, a když někde někdo něco poví, tak samozřejmě pak z toho děláme obrovské haló a úplně zbytečně.

Na druhou stranu, jste přece politik, jste viditelný a tohle rezonovalo ve veřejném prostoru. Nemáte to říkat tak, aby to nešlo vytrhávat z kontextu?

No je to tak, že předtím (ve Sněmovně během diskuse o zálohovaném výživném, pozn. red.) zazněly nějaké jiné příspěvky a na základě toho vznikla nějaká moje reakce. Protože v okamžiku, kdy vystoupí paní ministryně a řekne, že se tady budeme starat o 24 tisíc maminek z celkového počtu 10 milionů obyvatel a že nás to bude stát 100 milionů ročně a na začátku miliardy na zřízení, tak samozřejmě mě to zaráží a říkám si, co jsme to zase vymysleli. Je to tak, že úplně všichni chápeme problémy. Úplně všichni se do toho umíme vžít a určitě všichni bychom to rádi řešili. Ale je potřeba vzít celou škálu těch věcí, které už jsou dnes třeba i dávno připraveny a jenom je nevyužíváme. Jestliže tady mám nějaký právní systém, tak asi selhává. Jestliže tady máme nějaký systém i různých dobrovolných skupin, které pomáhají, to znamená různé dobročinné spolky atd., tak to asi selhává. Jestli tady máme nějaké právní kanceláře třeba i zdarma pro tyto lidi, tak to asi selhává. A všechno tohle je potřeba vzít a říct: A nešlo by to dělat jinak?

2 komentáře:

Silvie A. řekl(a)...

Selhala výchova

Právě naopak! Výchova (příkladem) funguje velice spolehlivě! Tento demokratický režim už 30 let vychovává občany k nezodpovědnosti, a tato výchova se mu velice daří.

Za co odpovídají mocipáni (poslanci, senátoři a vládní úředníci)? Za nic! Co soudci, odpovídají snad za mnohaleté průtahy a rozsudky v rozporu s logikou? Haha! A najednou by se zrovna občané měli chovat odpovědně?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Lidé neřeší, s kým počnou. Selhala výchova

Počínání musí být především zábava.
Pytlici už léta ani neřeší, co si počnou s křivolakými lemply.
Zato bedlivě sledují, jak si při práci počíná žactvo neledabylé. To ja ta pravá zábava...

Okomentovat