28.7.20

Eva Presová: Učitele straší návrat jarní improvizace. Školy ale stále netuší, co je čeká v případě dalšího úderu covidu

Zhruba měsíc zbývá do startu nového školního roku, který se pravděpodobně odehraje ve stínu covidu. Školy ale doposud nedostaly žádnou „kuchařku“, podle níž budou postupovat v případě masivnějšího šíření nákazy. Ministerstvo školství to považuje za předčasné.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

„Určitě není naším zájmem dělat jakákoliv opatření, která budou mít plošný charakter, plošné uzavírání škol a podobně. Spíše to bude o tom, že v nějaké škole se může objevit nakažený student, a na základě toho bude muset být nařízena karanténa v tom daném vzdělávacím zařízení,“ řekl k tomu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Konkrétní opatření chce řešit se svým vládním kolegou Robertem Plagou (ANO) na úterní schůzce. Vojtěch nicméně už dopředu zdůraznil, že považuje za důležité, aby byli lidé o pravidlech fungování škol dobře informováni. Plagův resort pak serveru Lidovky.cz napsal, že je sice obtížné nyní předvídat podzimní virovou situaci, nicméně školy by se během druhého měsíce prázdnin měly vše podstatné dozvědět.

„Hovořit nyní o případných opatřeních, která by školy v září čekala, by v tuto chvíli bylo předčasné. Ministerstvo školství je a bude v kontaktu s ministerstvem zdravotnictví a epidemiology, jejichž doporučeními a opatřeními se budeme, stejně tak jako v případě uplynulého pololetí, řídit. Předpokládáme, že v průběhu měsíce srpna budeme do škol distribuovat manuály s aktuálními pokyny,“ uvedlo na dotaz serveru Lidovky.cz ministerstvo školství.3 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Tady všem těm novinářům spíš straší ve věži.

mirek vaněk řekl(a)...

To je ten problém. Chybí stále legislativa. Školy neví, jak mají zohlednit koronavirovou výuku, aby to bylo předpisově košer, i kdyby žádná omezení nebyla.

Ygrain řekl(a)...

Já miluju taková ta překvápka na úplně poslední chvíli, vy ne? :o Vážně? :O Ale no tak, v březnu jsme taky nevěděli, že nás ze dne na den zavřou, tak v čem je rozdíl? Klííídek, ono se to nějak zvládně...

Tak nějak jste to myslel, pane ministře?

Okomentovat