2.6.20

Vladimír Kroc, Prokop Havel: Nepředpokládáme, že bychom zmírňovali kritéria pro hodnocení maturit, ujišťuje ředitelka CERMAT

Koronavirová epidemie odsunula termín maturitních zkoušek v Česku. Podle ředitelky Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) Michaely Kleňhové proběhl první den maturit až na výjimky v pořádku. Nestandardní příprava v souvislosti s koronavirovou krizí s sebou nese plusy i mínusy, říká.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Podle Kleňhové jsou vydána kritéria hodnocení, kde je přesně popsáno, co se jakým způsobem hodnotí, kolik je maximální počet dosažených bodů, jakým způsobem se propočítávají známky. „Nepředpokládám, že by se v tuto chvíli hodnocení nějakým způsobem upravovalo,“ konstatuje.

Dodává také, že kritéria hodnocení, které vydává ministerstvo školství, nejsou s ohledem k mimořádné situaci mírnější než v minulých letech. Srovnávat letošní výsledky maturit s těmi předchozími ale bude problematické, protože situace je jiná.

„Bude možné srovnávat jen dílčí zkoušky. Výsledky určitě výrazně ovlivní i to, že tam půjdou i horší žáci, kteří by v minulých letech dělali reparát a třeba by šli k maturitě až na podzim,“ nastiňuje.6 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...

Nepředpokládáme neznamená nebudeme zmírňovat. Až uvidí výsledky, možná změní názor.

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Když jsem teď zase viděl, jak rozbalují ty předpotopní bedny a pak skenují ty stohy papírů, chyběla mi tam už jen ta koňka. Tohle my daňoví poplatníci v roce 2020 dotujeme?

Josef Soukal řekl(a)...

A ta koňka funguje naprosto spolehlivě, lépe než cokoli jiného.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Až uvidí výsledky, možná změní názor.

Pokud bude policejní ochrana, mohli by si stanovisko potržet.

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Obhajoba spolehlivé koňky v roce 2020 - už dlouho jsem se tak nezasmál, děkuji.

Josef Soukal řekl(a)...

Lidé se často smějí či vysmívají něčemu, čemu vůbec nerozumějí. U maturity hodně často.

Okomentovat