26.6.20

MŠMT: Podněty k návrhu textu Strategie 2030+ a implementačních karet

Strategie 2030+ od svého začátku vzniká participativním způsobem. Její příprava se nyní blíže do finále a i vy nám prostřednictvím formulářů níže můžete zaslat své podněty a komentáře k návrhu jejího textu i ke konkrétním implementačním kartám na období 2020-2023. Strategie 2030+ i návrhy implementačních opatření byly představeny v rámci on-line konference ve dnech 23.-25.6.2020. Záznamy ze všech kulatých stolů naleznete na YouTube MŠMT.

Formulář je otevřený od 25.6. do 12.7. 2020. Následně proběhne vyhodnocení zaslaných podnětů a úpravy textu Strategie před jejím postoupení do mezirezortního připomínkového řízení. Prosíme, formulujte své podněty co nejkonkrétněji, odůvodněte své postoje, navrhněte konkrétní textaci upraveného znění. Pokud chcete poslat více podnětů, můžete samozřejmě vyplnit více formulářů.

Níže je k dispozice ke stažení návrh textu Strategie 2030+ a implementačních karet.

Pracovní verze Strategie vzdělávací soustavy ČR do roku 2030+

Návrh textu Strategie 2030+

3 komentáře:

Pepa řekl(a)...

Prosím, je někde nějaká petice, prohlášení či cokoliv podobného, co by těm pitomcům nahoře dalo jasně najevo, že dát tři týdny na připomínky k materiálu tak zásadnímu a ještě v době, kdy všichni, kteří by se opravdu vyjádřit měli (totiž kantoři) padají na hubu po příšerně obtížném období a potřebují jako sůl vydechnout, je zhovadilost, neznalost, hloupost a v horším případě zlá vůle a vrchnostenská manýra?
Je?
Podepíšu.

Silvie A. řekl(a)...

Bude vytvořen věcný záměr pro možnost převzetí některých nepedagogických činností zřizovatelem (např. správce ICT,

K nalezení ve Výstupy: Standard nepedagogického týmu školy Klíčová aktivita 4.3 Spolupodílení se zřizovatelů na nepedagogických činnostech školy

Situace je dost špatná už teď. Na škole si odbor ICT žije svým vlastním životem a ve vztahu k učitelům spíše vysvětluje, proč co nejde nebo proč co nefunguje, místo aby vymýšleli, jak zařídit, aby to šlo a fungovalo.
Pokud se to svěří externistům, budou JEŠTĚ MÉNĚ vycházet učitelům vstříc.

Soudím, že motivace ministerstva je jasná. Tyhle věci stojí peníze, a udržet informační systém školy v chodu vyžaduje kvalifikovaného odborníka (ještě lépe několik kvalifikovaných odborníků) na plný úvazek. Navrhované opatření zajistí, že učitelé nebudou nic chtít a nebudou votravovat.

Unknown řekl(a)...

Proč je hned na straně 5 dokumentu, který má být klíčový pro budoucí vzdělávání u nás, hrubá chyba ("Využívaly jsme pestrou paletu komunikačních nástrojů..."), o chybách v interpunkci a zájmenech hned na dalších stranách ani nemluvě? Má to být implicitně vyjádřený signál o tom, že v příštích letech ve vzdělávání přestanou platit pravidla? Nebo že znalosti nebudou opravdu až tak důležité? Nebo je to prostě jen malá pečlivost věnovaná zpracování důležitého dokumentu? Doufám jen, že obsahu dokumentu byla věnována větší pozornost než jeho formálnímu zpracování.

Okomentovat