7.6.20

Když Manipulatori.cz manipulují aneb Causa Original Play®

Jan Cemper vloni v listopadu napsal: "Dezinformační média šíří informaci o kauze, která prý otřásla Německem a Rakouskem. Konkrétně video začala šířit kampaň „Tradiční rodina“, informace dále šíří AC24 nebo Pravý prostor. Text je šířen i na sociální síti Facebook. Příspěvky jsou opatřeny videem." Informaci o cause Original Play® v článcích označil jako hoax.

V článku HOAX: Sexuální zneužívání dětí v německých mateřských školách, nadace „Original Play“ působí i v ČR se Jan Cemper opírá o stanovisko vedoucí Oddělení komunikace s médii MŠMT Mgr. Anety Lednová: "Na kvalitu a dodržování všech uvedených předpisů a zásad dohlíží Česká školní inspekce, v případě jakýchkoli podnětů k prověření se proto lze obrátit právě na ČŠI. Co se týče níže uvedených tvrzení, Česká školní inspekce neobdržela doposud žádný konkrétní podnět k prověření a ani MŠMT nemá informace, že by uvedena nadace v českých mateřských školách působila."

Jan Cemper dále uvádí: "Žádná Nadace Open Play v ČR nepůsobí, není registrována. Ani v registru spolků nikdo pod názvem Open play, ani v českém překladu Otevřená hra, nefiguruje, tedy neexistuje. Mezinárodní organizace „Original Play“ má sice stránky i v češtině, ale jak je možné se přesvědčit, nepořádá zde žádné akce. V roce 2017 hru na tomto principu nabízel Institut pro podporu inovativního vzděláván. Zde však v žádném případě nedochází ke kontaktu s cizími lidmi bez pedagogického vzdělání." Směšně v textu působí už záměna Open Play a Original Play, která svědčí jen o lajdácké práci obou autorů...

O cause informovala iPrima.cz v komentáři Tomáše Vyorala Děti, nebavte se s cizími lidmi. Ale válet se s nimi po sobě klidně můžete. Kontroverzní koncept Original Play. Zde uvadí kromě jiného i informaci o českém provozovateli: "Podle oficiálního webu Original Play, který je krom jiného i v české jazykové mutaci je u nás zatím jeden doporučený učeň... "

K vyvrácení tvrzení Jana Cempera o hoaxu pak stačí dotaz ve vyhledávači a snadno zjistíme, kdo v několika spolkových zemích Německa a v Rakousku zakázané praktiky Original Play® u nás propagoval a dodnes propaguje. Zajímavé je, že v článku znevažuje jen weby Tradiční rodina a Pravý prostor, přestože o cause informovala i IDNES či iPrima.
Zdroje:

Žádné komentáře:

Okomentovat