27.6.20

Kateřina Perknerová: Rodí se Bible pro učitele. Jde o to, aby ji vzali za svou

Vláda by měla v září schválit Strategii 2030+. V příštích dvou týdnech se k ní může vyjádřit odborná i laická veřejnost.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

Všichni vědí, co je třeba udělat. Nikdo ale neumí zaručit, že se to v praxi stane. Tak lze s nadsázkou charakterizovat materiál, který má pro resort školství znamenat zhruba totéž, co Bible pro křesťany. Je jím Strategie vzdělávací politiky 2030+, která obsahuje všechny zásadní kroky, jež je třeba učinit, aby z českých škol vycházely děti, jež se hodně naučily, ale daleko víc se ještě naučit chtějí a nebojí se ptát.(...)

Materiál kupříkladu neobsahuje závazek na přijetí kariérního řádu. „Prvním krokem musí být podpora uvádějících učitelů, jejich zakotvení v systému jako nezbytné podmínky zkvalitňování pedagogických sborů,“ uvedl ministr. S jeho názorem souhlasí i šéfka Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová: „Zatím k tomu každá škola přistupovala podle svých možností, což se týká i odměn, ale tak důležitá věc vyžaduje jasně nastavená pravidla.“
8 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...

Je to těžké, když někdo neví co je to Bible a co Strategie 2030+. Srovnávání o něčem svědčí a není to vůbec lichotivé pro autora. Srovnávat takový politický canc, jako startegie, kterou většina učitelů ignoruje a nikdy ji číst nebude a která nepřežije 10 let s knihou knih je pochybné. Možná chce autorka naznačit, že oběma se musí věřit a rozumem nezkoumat, neboť jsou založeny na víře.
2 týdny pro unavené učitele sedící nad PC každý den nic neznamená. Je to jen pro formu. Aby se mohlo říct, že se mohli vyjádřit. Pár Hujerů bude pět oslavné ódy na tvůrce,spousta bude nadávat, ale konkrétních věcných podnětů bude minimum.

Unknown řekl(a)...

Takových "reforem" jsem zažil bezpočet. Všechny mě nechaly chladnými, na většinu z nich vzpomínají jen historici. Nezůstaly ani v povědomí učitelů, protože nevyšly zdola, ale byly vytvořeny od zeleného stolu. Mám obavy, že i tyto pokusy skončí úplně stejně.

Knut Klapka řekl(a)...

"Mám obavy, že i tyto pokusy skončí úplně stejně."

Já bych místo slova obava použil slovo naděje.

Jiri Janecek řekl(a)...

Jo, Bible je to spravne prirovnani...


https://www.youtube.com/watch?v=KZ7KubM-R4E

Silvie A. řekl(a)...

Jde o to, aby ji vzali za svou

KOMU o to jde? Určitě ne ministrovi, který na mínění učitelů (kromě pár svých nohsledů) zvysoka kašle.

Radek Sárközi řekl(a)...

Strategii 2030+ a implementační karty MŠMT lze připomínkovat zde:

https://www.pedagogicka-komora.cz/2020/06/msmt-strategie-2030-k-pripominkovani.html

Nicka Pytlik řekl(a)...

Rodí se Bible pro učitele.

Vypadá to na císařský řez. Šmik, a je hotovo...
Budou také odpustky a zpověď? A jak se vypořádá školská inkvizice s herezí?

Rüdesheim řekl(a)...

A jak se vypořádá školská inkvizice s herezi? No uvali na učitele klatbu a nastoupí odborníci z praxe. Je to tak prosté.

Okomentovat