8.6.20

Je IS CERTIS chybně navržen? CERMAT není schopen zajistit základní funkčnost...

V posledních měsících opakovaně kritizujeme neschopnost Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy zajistit dostupnost webu a tedy i informací pro školy a veřejnost v nouzovém stavu. Několikahodinové výpadky jsou v dnešní době ostudné a neomluvitelné. Stejná situace je zřejmě i v Centru pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), který preventivně kvůli očekávanému zájmu vypíná některé funkcionality IS CERTIS s informacemi pro ředitele škol i žáky.

Zde je e-mail zaslaný z CERMATu ředitelům škol:

Vážená paní ředitelko,
vážený pane řediteli,

věnujte prosím zvýšenou pozornost níže uvedeným informacím.

Harmonogram zpřístupnění výsledků DT MZ

Od zítřka, tj. 8. června 2020 od 5:00 budou v IS CERTIS zpřístupněny v knihovně projektu MZ2020 výpisy DT MZ, lze je také zasílat žákům na e-mail. Dále bude zpřístupněno generování ohodnocených záznamových archů (OZA). Bližší informace naleznete v dokumentu „MZ2020_Metodika k omluvám a závěrečným dokumentům_ŘED_covid“ v knihovně Metodické postupy. Aby nedošlo z důvodu souběhu stahování výsledků MZ a načítání odpovědí z jednotných přijímacích zkoušek (JPZ) k přetížení systému, bude v pondělí 8. června v době od 10:00 do cca 15:00 pozastavena možnost stahovat výpisy DT MZ, zasílat je žákům na e-mail, generovat OZA a pracovní listy. Omlouváme se za případné potíže plynoucí z těchto omezení, ale k podobnému souběhu zatím v historii konání zkoušek nedošlo a nemůžeme riskovat zpoždění načtení dat a jejich vyhodnocení.

Podobná omezení budou platit i v úterý 9. června mezi 10:00 a cca 13:30. O jejich zrušení Vás budeme každý den informovat hláškou v IS CERTIS.


Podle vyjádření některých ředitelů na sociální síti IS CERTIS nefungoval již po půlnoci.

Na webu VPZ.CERMAT.cz je upozornění:

Výpisy výsledků didaktických testů budou rozesílány dnes po 16. hodině. Pokud se Vám nezdaří registrace z důvodu přetíženého serveru, zkuste to prosím později.

Výsledky žákům sděluje primárně ředitel střední školy! VPŽ je negarantovaná služba.


2 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

Je to už dva roky, co se o "Certis a Cermat" nemusím starat. Ale od roku 2011, kdy byl tento systém zpracování MZ spuštěn, bych musel dlouho hledat rok, ve kterém Certis fungoval. Byť třeba s omezením...
Včetně takových chybiček, že podle jednoho výsledného souboru student propadl, podle jiného prospěl.

krtek řekl(a)...

No my jsme stihli jak stáhnout a vytisknout výsledky DT, tak digitalizovat JPZ. Tak nevím.
Ale chápu, že když dojde k souběhu, tak je to problém.

Okomentovat