1.6.20

Filip Mašek: Tradičním třídním schůzkám možná odzvonilo. Školy i rodiče si pochvalují setkávání on-line

Školy si pochvalují některé novinky zavedené kvůli koronavirovým opatřením, mezi nimi například on-line setkávání učitelů a rodičů. Někde dokonce uvažují, že je zavedou nastálo. Školy, které ČT oslovila, oceňují na třídních schůzkách přes internet hlavně snadný přístup a díky tomu i vysokou účast rodičů. Podle některých ředitelů je ale osobní kontakt nenahraditelný.

Z článku na webu ČT24 vybíráme:

Jak taková schůzka vypadá v praxi? „Rodiče se nám přihlásili přes žákovské účty. Děti jim prostředí ukázaly, těm technicky méně zdatným poradily a bylo to. Reakce jsou stoprocentně pozitivní,“ uvedla pro ČT zástupkyně ředitelky Základní školy Aléská v Bílině Nikol Meyerová.

Podle Meyerové takto fungovaly i třídnické hodiny či schůze učitelského sboru. Škola teď uvažuje o tom, že by třídní schůzky konala dálkově i po skončení pandemie. „Měli jsme vyšší účast než obvykle, snad jen jeden rodič neměl přístup k internetu, jinak všichni,“ dodala.

Základní škola ve východočeské Sloupnici je s tímto formátem rovněž spokojená. „Je to praktické, účast jsme měli podobnou jako jindy,“ uvedla zástupkyně ředitele Martina Kučerová. „Osobní kontakt je důležitý, ale určitě chceme této možnosti dál využívat třeba pro rodiče, kteří by nestihli na klasickou schůzku přijít. Objednali by se na druhý den na on-line hovor,“ řekla s tím, že by tak třídní schůzky do budoucna mohly mít dvojí podobu.

3 komentáře:

Tomáš Barták řekl(a)...

Podle mě je osobní setkání (v jedné místnosti opravdu z očí do očí) nezastupitelné.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ti rodiče, kteří na třídní zchůzky nechodili, se nebudou setkávat ani onlajn...

Jirka řekl(a)...

Teď už jen to online rozmnožování. Jen aby to nebylo sterilní jako online třídní schůzka.

Okomentovat