15.6.20

Eva Šelepová: Známky, nebo slovní hodnocení? Školy způsob klasifikace měnit nechtějí

Do konce školního roku už zbývá jen něco málo přes dva týdny, a tak se učitelé připravují na uzavření klasifikace. Učitelé budou podle Radiožurnálu při hodnocení přihlížet k tomu, že část tohoto pololetí strávili žáci kvůli koronaviru doma a učili se na dálku. Podle vyhlášky ministerstva školství by se školákům neměl výrazně zhoršit prospěch. Slovní hodnocení místo známek školy zavádět nechtějí.Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

„Při klasifikaci vycházíme jednak ze známek za první pololetí, jednak ze známek, které žáci získali během měsíce a půl výuky a dál z jejich aktivního přístupu k dálkové výuce,“ říká ředitelka 5. základní školy v Kolíně Iva Lokajová.

Podobně to udělají i na více než 30 základních a středních školách po celé republice, které Radiožurnál oslovil. Řídí se tam tím, co doporučuje vyhláška ministerstva školství. Podle ní by učitelé měli přihlížet k tomu, že se děti učily ve druhém pololetí kvůli koronaviru na dálku a že ne všechny k tomu měly stejné podmínky.

„Z některých běžně užívaných postupů je třeba slevit a hodnotit žáky a studenty s dlouhodobou znalostí jejich výsledků ve škole. Není tedy žádoucí, aby se hodnocení žáků zhoršilo oproti jejich obvyklým výsledkům, a to z důvodu jejich složité rodinné situace nebo nižší schopnosti přípravy mimo kolektiv,“ vysvětluje mluvčí resortu Aneta Lednová.


Žádné komentáře:

Okomentovat