10.6.20

Asociace češtinářů: Novela školského zákona je vadná a odráží nekoncepční práci ministra školství

Senát Parlamentu České republiky bude dnes jednat o novele školského zákona předložené ministerstvem školství (senátní tisk). Asociace češtinářů znovu upozorňuje na zásadní problémy novely a na to, že byla připravena bez řádné diskuse a bez ohledu na argumenty zaznívající zejména z řad odborných kruhů. Případné schválení novely tedy podobně jako řada dalších sdružení považuje za krok, který vzdělávání v ČR neprospěje.

Citujeme z již dříve publikovaného vyjádření ASČ k novele:

Návrh tedy v souhrnu nereflektuje závažná rizika plynoucí z jeho realizace, a to jak rizika pro objektivitu a odbornou úroveň zkoušky, tak pro postavení žáka. Jeho důsledkem bude stav, kdy maturitní zkoušku nebude možné označit jako certifikační. Novela ve svém důsledku jen zvýší počet pouze formálně vzdělaných žáků vlastnících maturitní vysvědčení; výhledově může vést k odsunutí matematiky z maturity a celkově zamlžuje hlavní příčinu maturitních problémů (tedy i relativně vysokého procenta neúspěšných maturantů) – příliš velký počet středoškoláků, kteří nejsou schopni splnit očekávané výstupy ukotvené v RVP ani v té nejzákladnější úrovni. S přihlédnutím k faktu, že didaktický test je schopna složit nejen část žáků nižšího stupně víceletých gymnázií, ale i talentovaní jedinci ze základních škol, je možné konstatovat, že předložená podoba novely má v sobě rizikový potenciál způsobit další degradaci středoškolského vzdělání ukončeného maturitou.

Nutno také podotknout, že jde o dílčí a nesystémový krok – chceme-li koncepčně a systémově měnit vzdělávací diskurs, je třeba začít u nastavení cílů a výstupů středoškolského vzdělávání, a to v kontextu se vzděláváním vysokoškolským. To je nutné činit primárně na odborné úrovni, teprve na tomto základě by měla být činěna rozhodnutí politická.


Odkazy:

Převzato z acestinaru.cz pod licencí Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0).

44 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...

Z České školy: Odkaz na náš příspěvek jsem umístil do diskuse pod další článek O. Botlíka, a to zčásti i jako komentář k předchozímu komentáři editora Martina Komárka. Byl okamžitě smazán. Byl uveden přibližně takto:

"Pro ty, které nezajímá eduinský maturitní smog."

Předchozí Komárkův komentář:

"Omlouvám se za vizuální smog v rubrice Diskuse, který je pozůstatkem SPAMů "PP". Diskusi bez této zátěže lze sledovat v rubrice Komentáře v horní liště."

Jiří Kostečka řekl(a)...

Komárek je normalizátor non plus ultra. Mám v archivu svůj text, který na České škole čtyřikrát vymazal, ačkoli byl (ten text) naprosto nepolitický, jen nevyhovoval jeho názorům.

Drzost, s jakou nadále maže na České škole cokoli, co se mu nelíbí, popřípadě to schovává za hnusný výrok "nebudeme rozvíjet diskusi o diskusi", mně silně, ale HODNĚ silně připomíná husákovské bezčasí. Zažil jsem. A skončilo mlácením mých studentů na Národní.

Silvie A. řekl(a)...

To je nutné činit primárně na odborné úrovni, teprve na tomto základě by měla být činěna rozhodnutí politická.

S tímto požadavkem jste ve špatné zemi. Přesněji ve špatném politickém zřízení. V demokracii si páni politici zakládají právě na tom, že mohou strkat rypáky úplně do všeho. Zejména do věcí, kterým nerozumí.

Politická rozhodnutí na podkladě odborné rozvahy si mohou dovolit pouze autoritativní režimy. Zlatá Marie Terezie.

Silvie A. řekl(a)...

Drzost, s jakou nadále maže na České škole cokoli

Pánové, chápete, proč ČŠ není předmětem bojkotu komentátorů? Proč tam nenecháte Komárka jen s jeho milci Lippmannem a Čapkem a přicmrdávači snirchem, Tajným a podobnými?

Silvie A. řekl(a)...

rizikový potenciál způsobit další degradaci středoškolského vzdělání ukončeného maturitou

V tomhle máte nejspíš pravdu. Ale na druhé straně mě zaráží nečinnost AČ ve věci MZ-UZ z ČJL. Pane Soukal, tam se dějí příšerné věci! To jako že se s tím nedá nic dělat?

Josef Soukal řekl(a)...

Paní kolegyně,

jsme učitelé, máme práci a řadu dalších aktivit; ostatně už před časem jsem si řekli, že se primárně soustředíme na odborné a popularizační věci, tam se naše úsilí zúročuje. Dejte mi setinu prostředků, jež má k dispozici ten podivný konglomerát velkých peněz a dost radikální ideologie, jaký se u nás nyní utvořil, a alespoň ta veřejná diskuse bude vypadat jinak...

Karel Lippmann řekl(a)...

Silvie A., prokazujte až příliš velkou neschopnost (spíše neochotu) rozlišovat. To proto, že Vás na prvním místě lákají bezobsažné a hloupé nálepky "milci a přicmrndávači". Vzhledem k pravidelnému obsahu svých moudrých příspěvků Vám ani o nic jiného evidentně nejde. Vy přece "nepřicmrndáváte".

Silvie A. řekl(a)...

bezobsažné a hloupé nálepky

Nálepka "Komárkův milec" označuje toho, jehož příspěvky Velký Cenzor ponechává na ČŠ bez ohledu na jejich napadání ostatních komentátorů či absenci obsahu. Nelíbí-li se vám tato nálepka, pane Lippmann, nic vám nebrání vymyslet pro ty šmejdy nějakou přiléhavější.

Nicka Pytlik řekl(a)...

bezobsažné a hloupé nálepky "milci a přicmrndávači"

Nálepky, tedy etikety, štítky, jmenovky, visačky či viněty 'milec' i 'přicmrdávač' svůj zřejmý obsah bezesporu mají. To vědí i jazykově tupí pytlici.
Jejich povaha pak koresponduje s charakterem nálepkovaného objektu. Hloupému vše hloupé.

Unknown řekl(a)...

"Hloupému vše hloupé".
Platí i pro ty, kteří nálepkují? Nálepka že "koresponduje s charakterem nálepkovaného objektu"? Nálepkování znamená označování sebe sama nebo druhého slovy, jež mají silný emocionální rozměr a neodpovídají zcela skutečnosti. Zařazování lidí do škatulek a vlastní předsudky narušují naši toleranci vůči okolí. Zažité způsoby reakcí se mění těžko. Nálepkování je černobílé vidění světa. Tedy to, čemu věřím já sám, je samozřejmě bílé a vše ostatní je černé. Že by mohly existovat i jiné barvy, nálepkovače nikterak neznepokojuje. Se dvěma si totiž bohatě vystačí. Lidé svým nálepkováním přece jen něco říkají. Sice nic o těch, které nálepkovali, ale zato hodně o sobě. A nic moc lichotivého to není.

Shrnuto s textů, které se nálepkováním zabývají.
"Šmejdi" - nálepka svědčící o vkusu svého autora.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ti, kteří mají mnohdy až panickou hrůzu z realistického popisu jevů a dějů, popisovače označují za nálepkáře. To aby odvedli pozornost od skutečného stavu svojí nedostatečnosti.

Unknown řekl(a)...

Pytlici se přímo narodili pro realistický popis jevů. Toť důvod jejich neotřesitelného sebevědomí, které plným právem ostentativně předkládají k obdivu druhým. Nic víc nepotřebují, logicky tak mají v oblibě ty, kteří jsou na tom stejně. Nač příliš přemýšlet, zejména nad tím, co říkají druzí, když pravda je tak realisticky blízko!
A že jsou tyto stránky určené problematice vzdělávání? Pytlici jsou přece v každém "lokálu" jako doma. Jejich moudrost je všudypřítomná. Je samozřejmá, věnovaná jim do vínku přírodou, k ní není nutné nic dodávat, nic vysvětlovat a jen lidé zcela mimořádní jsou schopni ji pochopit. Ještě než je vyřčena.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jejich moudrost je všudypřítomná. Je samozřejmá, věnovaná jim do vínku přírodou

Ještě včera to pytlici tak nějak tušili... teď už je to tutofka!

Jirka řekl(a)...

Ví vůbec pan Lippmann, kde se Pytlik narodil a svůj rozhled získal?

Karel Lippmann řekl(a)...

Hlavně nevím, kdo je Pytlik a Vy, Jirko, a další zdejší anonymové. Pokud bych už anonymně vystupoval (chápu, že někdo pro to může mít v dnešní podivné době i důvod a někteří se mi soukromě přihlásili), považoval bych za vhodné, slušné a samozřejmé nevyjadřovat se k lidem, ale k věci. Neatakovat sobě nesympatické lidi způsobem, jakým se to zde běžně děje. Pytlik jde a trousí vtipnost (ještě že ne dobro). To chce velké sebevědomí. Hodné odhalení vlastní identity.
A kdo jste Vy, Jirko?

Silvie A. řekl(a)...

Ví vůbec pan Lippmann

Pan Lippmann ví úplně všechno o úplně všem a o každém. Akorát to neumí srozumitelně sdělit.

Není jasné, zda je to "naneštěstí" nebo "naštěstí".

Unknown řekl(a)...

Vidíte, Jirko? Anonymní Silvie A. se věcně ozvala(a). Bude Pytlik mlčet? A pokud ne, na koho obrátí svůj ostrovtip?

Nicka Pytlik řekl(a)...

nevím, kdo je Pytlik

Lippmani patrně vícečetně přehlédli, že v běžném životě maskují pytlici svoji pravou tvář pod občanským jménem jednoho poměrně bezvýznamného učitýlka s v potu té tváře došmrdlanou pedagogickou způsobilostí pro zkompetentňování dětí a mládeže v kdečem. Viz
https://wiki.pirati.cz/lide/ludek_blaha

Silvie A. řekl(a)...

Velice mě zajímá, do jaké míry nyní stoupnou Pytlíkovic názory v očích p.Lippmanna na ceně. Očekávám, že žádný rozdíl nezjistíme.

Na druhou stranu si pohrávám s představou, že odkazovaný L.B. je nic netušící oběť, fakticky nemající s démonickým Nickem P. nic společného. BTW, sháním odkaz na stránky Dolly Parton ...

Unknown řekl(a)...

Pane Blaho, není mou povinností zkoumat, kdo je kdo. Ostatně ze stránky, kterou jste nabídl, Pytlika nevyčtu. V případech, které jsem uvedl, je normální se představit. A nevystvujte tak na odiv svou skromnost. Z Vašich vstupů, je zjevný pravý opak.

A mé příjmení je Lippmann, se dvěma "n". Žádní L(l)ippmani neexistují. Jste drzý.

"Velice mě zajímá, do jaké míry nyní stoupnou Pytlíkovic názory v očích p.Lippmanna na ceně. Očekávám, že žádný rozdíl nezjistíme."

Skutečně logické očekávání.

krtek řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
krtek řekl(a)...

Pane Lippmanne, já Vás zase nechápu. Mohl byste vědět, že ač s Vámi Nicka Pytlík polemizuje a nesouhlasí, tak je ve svých názorech setrvalý. A to, že se Vám představil, bych na Vašem místě bral jako poctu. Natož jeho překlep s jedním n brát jako drzost. Obdobně se mohu v online prostoru ptát i já, zda jste vůbec Karlem Lippmannem. Václav Votruba zní mé jméno, abych předešel nařčení z anonymity. V online prostoru není nikde povinnost vystupovat pod svým pravým jménem.

Karel Lippmann řekl(a)...

Pane Votrubo, výše jsem dost srozumitelně vysvětlil, za jakých okolností mi vadí anonymita. Na tom nemám co měnit a nevím, proč by samozřejmost měla být pro mne poctou. Jako drzost jsem neoznačil překlep, ale, jak jsem rovněž srozumitelně uvedl, nepatřičný plurál L(l)ippmani navíc s překlepem. To je trošku rozdíl, ne? Vaše otázka už je ovšem spíše trapná. Mou identitu lze ověřit, na rozdíl od Vaší (oceňuji, že jste ji přiznal), velmi hravě. Nikdo s tím nemá a neměl žádné potíže, stačí moje jméno "vygůglovat". A o žádné povinnosti jsem nikdy nemluvil. Výslovně o slušnosti. Nejvíc mi ale vadí fakt, že s oponenty nelze vést věcný dialog, což se týká i Vás. Vám nevadí osobní útoky mých odpůrců, zato Vám vadí, když na ně reaguji. Najděte jediný můj článek či vstup do diskuse, které nemají věcný obsah a v nichž prvotně na někoho osobně zaútočím. Zato bych Vám mohl napsat celý seznam osobních výpadů, nikterak nedoložených. Nevšiml jsem si, že byste v tomto případě měl potřebu dokazovat svou objektivitu. Nedivte se, že si nenechám líbit, když mě někdo nazve "milcem" kohosi a spojí s "přicmrndávači". A to je ještě to "nejjemněší" výrazivo. Jsem také opakovaně "blábolil", "nominální mozek", melu, tlachám atd. atd. Budete se divit, ale ani to mě nijak netíží. Skutečně mě vadí jen to, že za těchto okolností nelze vést věcný a smysluplný dialog. Kolikrát jsem jen žádal např. pány z ASČ o to, aby předvedli své pojetí výuky v takovém měřítku, jak jsem to až dosud dělal sám. Stačí si najít názvy článků na ČŠ a PI. Dodnes jsem se nedočkal. Opět je možné si snadno ověřit. A tohle Vám všechno nevadí. Důležité je pro Vás to, že jsem se ohradil proti komolení svého jména. Vám se to nezdá poněkud nesouměřitelné? A vězte, že z toho nemám žádné potěšení.
Myslím, že není až tak těžké mě pochopit. Zřejmě je ale těžké chtít mě pochopit.
Zkuste napsat něco konkrétního o svém pojetí vzdělání. Slibuji, že se budu usilovně snažit Vás pochopit a věcně, bez zaujatosti odpovím. Tak by to totiž mělo na učitelských stránkách být! Nemyslíte?

Jirka řekl(a)...

Pane Lippmanne, mám obavu o Váš smysl pro humor. Proto ad hominem.

Zdroj: Wikipedie
Jako vajíčko byl Pytlík snesen matkou do stromu, který následně dřevorubci pokáceli. Příslušná část dřeva byla zpracována v zábradlí balkónu kina Osvěta. Tam se Pytlík narodil a strávil své larvální stadium. Filmy sledoval velmi rád. Prvním sledovaným byl blíže neurčený Chaplinův. Po vylíhnutí vyletěl do polí a nedělal nic jiného, než že všem vykládal, co viděl v kině.
Brouk Pytlík je literární postava z dětských knih Ondřeje Sekory. V knížce Ferda Mravenec je Pytlík všehoznalým chvástalem, který však v praktických otázkách zpočátku selhává. V pozdějších samostatných knihách o brouku Pytlíkovi nešikovnost i chvástavost postupně ustupují do pozadí a Pytlík je líčen spíše jako dobrosrdečná, úspěšná, aktivní a tvůrčí broučí osobnost, velmi podobná dřívějšímu Ferdovi, nejprve pronásledovaná několika nepřáteli a nakonec zavržená nevděčným živočišstvem.

Silvie A. řekl(a)...

Najděte jediný můj článek či vstup do diskuse, které nemají věcný obsah

No, krtku, mám pro vás také úkol. Najděte jediný text toho veleducha, který má JAKÝKOLI obsah. Jenom bláboly, bláboly, bláboly.

Mou identitu lze ověřit (...) velmi hravě. Nikdo s tím nemá a neměl žádné potíže, stačí moje jméno "vygůglovat".

Kdokoli se může prohlásit za Winstona Churchilla. Případně za Winstona Smithe. Teda podle veleducha vydávajícího se za Karla Lippmana. Důkaz? Stačí "vygůglovat" jméno.

Karel Lippmann řekl(a)...

No vidíte, pane Votrubo, hned se našli dva, kteří ochotně moje slova potvrdili. Takže jsem prý "veleduch" a Jirka má obavu o můj smysl pro humor (nevím sice, z čeho tak soudí, ale nepochybuji, že to ví jistě). Nenapadne ho, že jeho obava je mi úplně lhostejná, stejně jako pokusy Silvie A. mě urazit. Když je to těší... Jen diskutovat se s nimi nedá.

Splníte úkol Silvie A.?

Josef Soukal řekl(a)...

Pane Lippmanne, odskakuji si ke školským webům jen na chvilky, ale i teď vidím, že bez příčiny opět atakujete ASČ, předtím na České škole mne. Co se týče našich polemik, doporučuji vám, abyste se soustředil na to, co kritizujeme, nikoli na to, o čem se nepřeme. My s vámi nesoutěžíme v ukázkách vlastní výuky, my kritizujeme vaše vadná tvrzení. Dobrat se ovšem od vás něčeho jiného než dalších tvrzení bez dokladů nebo kolovrátku ublíženeckých výlevů, jak jsme na vás oškliví apod., je prakticky nemožné. Není vám divné, že vás úplně stejně vidí lidé, kteří se vzájemně neznají a kteří mají v některých otázkách odlišné názory? Není vám divné, že ke kritickým výlevům na vaši adresu už jste doslova vyprovokoval i diskutující, kteří se jinak málokdy nechají strhnout k osobní kritice? Není vám nápadné, kolikrát už vám diskutující napsali totéž?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytliky oslovili jacísi blazi, že jestli jim nedají rovnou do držky, tak jim určitě při hygieně na dobrou noc nemáznou na zubní kartáček žádnou pastu. To aby si za to jejich smýkání po netu a ostouzení dobrého jména dásně až do krve rozedřeli.
A taky za ty lipmani.

krtek řekl(a)...

A dost, jako ve škole, jeden překřikuje druhého, každý si mele svou. Pořádného dohlížitele jako na České škole by to chtělo. (Nadsázka, nechci dohlížitele)
---
Jenže to už je jednak v povaze lidské, že si každý občas vede svou a neposlouchá druhé. A to už je v povaze komentářů pod článkem, že nejsou diskusním fórem, ale komentáři na komentáře na komentáře. Vyznat se v tom ... (Povzdech)
---
A teď my, poloviční autisté (tak si říkám proto, že mi velmi častao vadí, když nejsou věci na svých místech, když se lidé nechovají podle mých představ) se stáváme polovičními schizofreniky (krtkové se perou s votrubami, ale nikdy by jim neublížili do krve), kteří toho chtějí mnoho říci, ale nakonec neřeknou. Jedna strana nechce stranit druhé straně a obráceně. (Osobní přiznání)
Před patnácti lety kolegyně podepisovali petici sepsanou panem Lippmannem, když jejich kolegu Votrubu pověřili, aby jim ji našel. A nastupující učitel Votruba před dvaceti lety podporoval odmítání státní maturity z matematiky. Dnes je nucen přiznat, že ústní zkouška ze dvou tažených příkladů nezjistí, zda žák rozumí matematice, zatímco didaktický test bohužel ano. A krtek se mu škodolibě směje a má radost z jeho ztrapnění. (Osobní přiznání)
---
Krtek je zplnomocněn prohlásit, že Václav Votruba není potomkem slavného fyzika Václava Votruby, co učil na MFF UK, ani není spisovatelem, novinářem a metalovým fanouškem nebo snad kytaristou Václavem Votrubou. Je potomkem drnomistrů a pohodných, takže to jeho "vést si svou řeč občas úplně mimo" má dědičně dané. (Osobní přiznání)
A vyzývá ho (Votrubu), aby těch komentářů, které napíše pod jménem krtek a následně před odesláním smaže, velmi výrazně přibylo: není mu rozumět, plete se do hovoru dospělých lidí, kteří mají co říct, ještě ho pak úkolují, ještěže neznámkují. (Osobní výzva, angl. chalenge)
---
A pak ještě jako ve školce hledat hydranty, přechody, semafory, autobusy, znovu přechody. To mají za to, že nedrželi hubu. (Povzdech)

Karel Lippmann řekl(a)...

Nic se nemá přehánět, ani plodná diskuse. Takže svým závěrem ještě ocením tabulkově standardizovaný výkon pana Soukala, kterým opět prokázal, že je znalcem testování a každému textu s naprostou jistotou rozumí, pročež nám nabídl výchozí text, z něhož správný závěr "jednoznačně vyplývá". Brilantní Jistotou svých myšlenek se může směle postavit po bok Silvii A.
Pytlik se opět představil jiskřivým humorem, pro který jsem, díky empatii a starostlivosti Jirky, konečně nalezl smysl. Zdá se, alespoň podle jeho posledního příspěvku, že inspiraci zde našel i pan krtek.
To, že Pytlik uvedl své skutečné jméno, jsem zase vlivem poučení od pana krtka začal chápat jako poctu.

Jen nepatrná jizvička na kráse a dobré pohodě mě pudí k otázce: Jak tahle ducha obohacující komunikační cvičení souvisejí se vzděláváním žáků?

P. Vršecký řekl(a)...

Více se tady zesměšnit už nemůžete, pane Lippmanne. I jako pouze občasný zdejší čtenář už dávno znám jméno Nicky Pytlíka, uvedl ho tady opakovaně. Pokud jste ho přesto nezaznamenal Vy, svědčí to nikoliv o "zbabělé" anonymitě dotyčného, ale pouze o míře pozornosti (v lepším případě) či schopností (v případě horším) se kterou neustále vstupujete do zdejších diskuzí. A že počínání páně Komárka na České škole je odporné, o tom nepochybuje snad nikdo aspoň trochu soudný.

Nicka Pytlik řekl(a)...

počínání páně Komárka na České škole je odporné

Je-li zbytněle nadutá hloupost odporná, pak ano.
Tak trochu i věc provozovatele portálu, že?

Karel Lippmann řekl(a)...

P. Vršecký se rovněž stal jedním z mých věrných sympatizantů. Sice netuším, čím si jejich přízeň zasloužím, skromně to tají, přesto jsem jim za jejich spolehlivost vděčný. A panu Pytlikovi dlužím ještě omluvu za to, že až do chvíle, kdy jsem náhodně zaznamenal, že svůj neotřelý humor zacílil i na mne, jsem jeho vstupy nečetl. Uznávám, že jsem se tím pořádně zesměšnil.
A s tou "zbytnělou nadutou hloupostí" plně souhlasím. Můžeme navázat třeba na Jana Wericha: "Klauni nejsou, ale..." - doplnit už lze podle libosti.

P. Vršecký řekl(a)...

Provozovatele určitě. Já netuším, nakolik majitelé webu s pokrokářem Komárkem souzní, případně zda o jeho počínání nemají vůbec ponětí, protože nějako debaty na České škole jsou jim šumák. Někdo by mohl namítnout, že asi nejsou, když ho angažovali, ale na to se dá odpovědět, že to cenzorství může být jen zlomek jeho povinností. Přece jenom je to soukromý byznys a ne státní správa, že :-)

P. Vršecký řekl(a)...

No to je jednoduché, pane Lippmanne. Baví mne ten propastný rozdíl mezi významem, který sám sobě přisuzujete a který ve skutečnosti máte. A usilovnost, se kterou nás tady o tom přesvědčujete. Přesvědčujete přesvědčené, řekl bych :-)

Karel Lippmann řekl(a)...

Pane P. Vršecký, své nehorázné tvrzení jste ničím nedoložil, jde jen o zlomyslnou pomluvu. Kdybych si jako češtinář přisuzoval důležitost, kterou mi předhazujete, dělal bych např. to, co pánové z ASČ. Mohu Vás ujistit, že jsem kromě článků, příspěvků do diskuse a spoluautorství jedné petice nikdy neusiloval o faktické prosazování svých soukromých názorů a zájmů. Vlastní učebnici poskytuji na stránkách "Bigy" ČB zdarma. Vždy jsem chtěl s oponenty vést dialog, najít s nimi společně přijatelné racionální řešení, bohužel to s těmi, kteří "diskutují" jako Vy, jednoduše nejde. Protože vy (s malým "v") nediskutujete, vy se jen snažíte z oponenta udělat pitomce, podivína, podrazáka či bytost nesoudnou (jak jste právě učinil). Bez jakéhokoli důkazu! Děláte to opakovaně a vytrvale, bez kapky studu. A velice se podivujete tomu, když si nepohodlný oponent (spíše Vámi nominovaný na nepřítele) vaše iracionální a zlovolné ataky nenechá líbit. Protože tohle jsou manýry, kterým se blahovolně vyklízet prostor diskuse nemá. Zejména ne na učitelských stránkách.

Vaše na mne se obracející příspěvky jsou krajně nefér, proto bych od Vás pokládal za slušné, kdybyste, jako to udělali pánové Pytlik a krtek, upřesnil svou identitu. Zkratky křestních jmen před příjmením tvoří totiž anonymitu. Zastřenou. To už je daleko férovější zmíněný "krtek" s fotkou.

Silvie A. řekl(a)...

vy se jen snažíte z oponenta udělat pitomce, podivína, podrazáka či bytost nesoudnou (jak jste právě učinil). Bez jakéhokoli důkazu!

My zapřisáhlí behavioralisté to máme s důkazy snadné. Pokud někdo píše příspěvky pitomé, podivínské, podrazácké a nesoudné, pak je to lip..., totiž pardon, pak je to nesoudný pitomec, podivín a podrazák.

Silvie A. řekl(a)...

proto bych od Vás pokládal za slušné, kdybyste (...) upřesnil svou identitu

A pokud svoji identitu upřesníte, lipmanovic vztah k vám se nezmění ani o čárku.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici žádnou identitu neupřesňovali !!!!!
Jen pro některé nedůvtipníky na jejich dožadování se připomněli, pod jakou identitou se kvůli mnohým pitomcům a trdlům maskují v běžném životě.

Karel Lippmann řekl(a)...

Tak tohle Vám vadí, Pytliku. Sprosté urážky anonyma Silvie A. ne. Že byste byl také "nedůvtipník"? Ale kdepak. Vy jste jen objektivní.

Silvie A. řekl(a)...

Sprosté urážky anonyma Silvie A.

Předpokládám, že těmi "sprostými urážkami" p.Lippman míní téměř doslovné citace (případně parafráze) jeho vlastních výroků.

Ne že by mi na tom nějak záleželo, ale anonymní jsem přesně stejně, jako údajný p.Lippman. Stejně jako jej, i mne si můžete - podle jeho vlastního doporučení - vygooglovat.

P. Vršecký řekl(a)...

Proč mne nikdo nemá rád, aneb Komedie plná omylů :-) Pane Lippmanne, Vy skutečně jako dlouholetý češtinář nerozeznáte hodnotící soud od "zlomyslné pomluvy"? Že jste někdy někde prosazoval nějaké své zájmy jsem fakt nikde nepsal, zkuste si to přečíst ještě jednou, pěkně pomalu a v klidu. Kde se prosím pěkně "velice se podivujete tomu, když si nepohodlný oponent (spíše Vámi nominovaný na nepřítele) vaše iracionální a zlovolné ataky nenechá líbit..."?? Jste si jist, že si mne s někým nepletete. Nebo Vám není úplně dobře?

Karel Lippmann řekl(a)...

Ničím, nedoložené hodnotící soudy od anonyma (kterého si logicky nemohu s nikým plést) jsou mi ukradené. Jsou to za daných podmínek jen zlomyslné pomluvy. Vadí mi výhradně to, že lidé jako Vy velice ohrožují racionalitu a věcnost zdejší diskuse. Vy a někteří další se na nic jiného až dosud nezmohli. Mne zajímají hodnotící soudy těch, kteří mě znají "zblízka": kolegů, aktuálně předsedů maturitních komisí a především mých žáků. Ne předpojatých zlomyslných anonymů Vašeho typu.
Nedivte se, že už Vaše případné další "hodnotící soudy" budu ignorovat. Nic jiného si nezaslouží.

P. Vršecký řekl(a)...

Nejsem anonym a hodnotící soudy nemohou být z logiky věci "zlomyslné pomluvy", ale nedejte se rušit. Nakonec je to s Vámi jako vždy - nehledě na vyjádření ostatních a fakta si stále dokola melete svoje. Jste pro mne dokonalé memento toho, jak bych na stará kolena jednou nechtěl skončit :-)

Okomentovat