1.6.20

Anna Brzybohatá: Do tříd se vrátí i děti speciálních škol, ministerstvo už pro ně má manuál

Ve speciálních školách je podle ministerstva školství důležitý hlavně pravidelný úklid a dezinfekce. Resort už vydal doporučení k ochraně proti koronaviru pro speciální školy před jejich červnovým otevřením. Docházka je dobrovolná, v jedné skupině může být maximálně 15 žáků a v lavici může sedět pouze jeden. Pokyny pro speciální školy jsou stručnější než jiné manuály. Děti mohou nastoupit od června.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Rodiče nebudou muset děti do speciálních škol předem nahlásit tak, jako to bylo v případě prvního stupně běžných základních škol. Kolektivy ve speciálních školách jsou běžně menší, takže nebude třeba, aby se dělily, řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Školy musí podle pokynů zajistit dostatečné množství dezinfekce. Všechny využívané místnosti je potřeba důkladně čistit alespoň jednou denně. Toalety musí být vybaveny například tekoucí pitnou vodou, mýdlem a dezinfekcí v dávkovači, papírovými ručníky nebo látkovými ručníky, které je ale potřeba často měnit. Několikrát za den je pak nutné dezinfikovat často využívané předměty nebo povrchy.

Žádné komentáře:

Okomentovat