10.5.20

Zuzana Hronová: Máme malé znalosti IT a jsme vyčerpaní, říká téměř polovina učitelů k on-line výuce

Jak vyučování na dálku zatěžuje učitele a žáky, jak jsou s ní spokojení a s čím se nejvíce potýkají? V dubnovém šetření to zjišťovala společnosti Kalibro ve spolupráci s Nadací České spořitelny. Průzkumu "12 otázek ke koronavirové výuce" se účastnilo více než 4600 rodičů žáků základních a středních škol a také více než 2 500 učitelů. Projděte si výsledné statistiky.

Z prezentace na Aktuálně.cz vybíráme:

Úkoly přijdou rodičům smysluplné

5 komentářů:

krtek řekl(a)...

Nejhorší že všeho jsou ty novinářské zkratky. Průzkum, který spočíval v tom, že kdo chtěl, ten dotazník vyplnil (žádný statistický vzorek), závěr a mezititulky zdůrazní to, co chce veřejnost slyšet - učitel pretezuji žáky se špatným technickým vybavením, mají méně práce a neposkytují zpětnou vazbu. Společenská objednávka splněna.

Vít Tomis řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jana Karvaiová řekl(a)...

Myslím, že v novinářském kartelu mají už nejméně šest let vypsané nějaké granty na podporu článků,dehonestujících učitelský stav. nebo "šablony". nevím. Nebo za to berou prémie? každopádně celkově novinařina sklouzla do podoby bulváru

mirek vaněk řekl(a)...

Nečtěte pseudozávěry a projděte si odpovědi. Vůbec to pro učitele nedopadá špatně. Spíš je to zajímavé i o rodičích, kolik jich ještě dětem úkoly přidává a že jim chybí víc procvičování.
Je třeba si uvědomit že to nerozlišuje 1. stupeň od gymnázia. Takže některé námitky na 1. stupni jsou oprávněné a na gymplu by neprošly.
Kdo si myslí, že všichni učitelé a rodiče jsou dokonalí spadl z Marsu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

každopádně celkově novinařina sklouzla do podoby bulváru

Nachází se ve stavu tupé floskuloidní stupidity korelující s duchovními možnostmi odborníků na vzdělání, konzultantů, auditorů, analytiků a trdel či pitomců vůbec.

Okomentovat