6.5.20

Ze sociálních sítí: Klientka nemá doma comp, tak napsala DÚ na papír a poslala učitelce, ale ta se s tím nechce luštit

Daniel Hůle případ komentuje na sociální síti Twitter: "My jí ten počítač, díky dárcům, poskytneme, ale mohli by učitelé myslet i na děti, které prostě počítač nemají? Chceme po školách opravdu příliš?"


6 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Zajisté, i tací jsou mezi námi. nebo to možná mělo pokračování - např. žákyně dovysvětlila svou situaci později a paní učitelka jí to poté normálně vzala s tím, že teda to bude dělat na papír.
Takových učitelů bude nejspíš minimum. pokud je mi známo, většinou týden až 14 dní po začátku distanční výuky, hledali učitelé, jak jednotlivým žákům pomoci. někdy se to vychytalo rychle, někdy pomalu. my to řešíme pořád, protože někdo nedělá,ani když má veškeré prostředky (comp, net). Takže už delší dobu nabízíme předávání práce ve škole v určený čas nebo po domluvě.
Výjimky by se asi neměly rozpatlávat, měly by se řešit.

mirek vaněk řekl(a)...

Někteří na základě jednoho případu odsoudí všechny. A někteří to hned hrnou do médií.

Problém je v komunikaci. Učitelka možná netušila, že dítě nemá comp. Dítě to mohlo napsat. Těch možná je víc.

Unknown řekl(a)...

Někteří žáci mně to takto přeposílají taky, nemám nic proti.

Silvie A. řekl(a)...

Zase nějaká šílená exotika rozpitvávaná neziskovkama? Dítě nemá žádný přístroj, kterým by mohlo poslat e-mail? Dítě nemá ani telefon, kterým by poslalo zprávu do školy? Dítě nemá spolužáka, který by tu komunikaci obstaral?

Nežli psát něco škrabopisem na papír, to to dítě nenapadne nejdřív se zeptat učitelky, jak má postupovat?

Nedivím se učitelce, že jí tu čmáranici hodila na hlavu. Ani já nestojím o takovéhle papírky. Klientka nemá doma comp? A co takhle mobil - že by klientka neměla doma mobil?

Mí studenti - bohužel ne všichni - (v době prezenční výuky!) běžně psali písemky (i třeba 30 řádků textu) na mobilu. Pochopili, že o čmáranice na papíře nestojím.

Ygrain řekl(a)...

Jaký škrabopis, proboha? Text je úplně v pohodě čitelný.

Já zase nestojím o překlady pana gůgla, takže studenti nesmějí při testu na mobil ani sáhnout.

Silvie A. řekl(a)...

Já zase nestojím o překlady pana gůgla

Po jedné, maximálně po dvou pětkách študák sám pochopí reálná omezení "pana gůgla" a uvědomí si, že vyloudit z něj PŘESNÝ překlad gramatických jevů je ... nepravděpodobné. Zatímco jednotlivá slovíčka mohou být OK.

Takové poznání mi připadá užitečnější, nežli zákaz používání.

Okomentovat