28.5.20

Zdeněk Sotolář: Ministře Plago – odstupte!

Plaga zarputile prohlubuje chaos v českých školách a svými chaotickými a vnitřně rozpornými pokyny popírá zdravý rozum, mate veřejnost a ničí pohled na celé školství.


Navzdory kritickým připomínkám, které se v médiích v posledních dnech vyrojily, se Plaga pouští do nových a nových nesmyslů, ale stále vystupuje s nepochopitelným sebevědomím. Nevidí si na špičku nosu a to nejen kvůli roušce. Plaga není vůbec schopen ani zdravé sebereflexe.

Na jedné jediné stránce posledního nesmyslu, který právě vylétl z Karmelitské, dokáže skupiny žáků označit jako neměnné a současně umožnit řediteli do nich dodatečně přijímat žáky. Co dodat? Nastal čas, aby génius chaosu Plaga opustil ministerstvo a zmizel v propadlišti dějin.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz.

4 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Ono s tou neměnností skupin byla legrace od samotného začátku, a to zejména u deváťáků, kde při přípravě na přijímačky, jde vcelku o dost. Řešily se např. takové případy, že jedna žačka chtěla na přípravu na přijímačky nastoupit až po týdnu po sundání sádry na noze. Nebylo jí to umožněno, přestože ve skupině bylo jen 13 žáků a nahlášená a uvedená ve skupině by byla, jen by hold nastoupila později.

Já si tedy ale nejsem jista, jestli to takto blbě bylo v původním manuálu uvedeno ale spíš si myslím, že si to takto blbě vysvětlili sami ředitelé.

To, co vymyslel ministr teď tzn. dodatečné přihlášení do skupiny je trošku jiná věc, která v této fázi už ředitelům jen komplikuje život.

arrra řekl(a)...

původní Manuál str.6:...Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy;
v případě žáků 1. stupně do 18. 5. 2020; v případě žáků 9. ročníku do 7. 5. 2020.... Složení skupin je neměnné po celou dobu od opětovného umožnění přítomnosti žáků ve škole do 30. 6.
2020. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy...

Silvie A. řekl(a)...

Jelikož Plagueův případný nástupce bude vytažen za stejného klobouku, není mi jasné, jaké zlepšení si od toho slibujete.

Ministerstvo i s ministrem je třeba zlikvidovat bez náhrady. Ale pokud vím, v současnosti neexistuje žádná politická síla, která by to chtěla.

Eva Adamová řekl(a)...

"původní Manuál str.6:...Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy;
v případě žáků 1. stupně do 18. 5. 2020; v případě žáků 9. ročníku do 7. 5. 2020.... Složení skupin je neměnné po celou dobu od opětovného umožnění přítomnosti žáků ve škole do 30. 6.
2020. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy..."

No a co?

Pokud rodič žáka 9. ročníku vyjádřil zájem o zařazení do skupiny do 7.5. s tím, že žák začne docházet o týden později, měl být tento žák bez remcání do skupiny zařazen. Skupina by byla neměnná, pouze by v ní žák první týden nebyl fyzicky přítomen.

Okomentovat