27.5.20

Události, komentáře ČT24: Zpátky do škol

„Abych řekl pravdu, ten poslední krok, otevření druhého stupně, nás ředitele škol, trochu překvapil. Nějakým způsobem dveře školy otevřeme, ale v téhle chvíli vůbec netuším, jak,“ řekl šéf Asociace ředitelů ZŠ Michal Černý v pořadu Události komentáře ČT. Ministrovi školství by za otevírání škol a komunikaci dal známku dvě minus. Spolu s Černým diskutoval Robert Plaga a předseda Fóra rodičů Petr Chaluš.
Video na webu České televize.


Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Návrat žáků na pár týdnů do lavic v hygienických standardech po patnáctičlenných skupinách je podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) velký zátěžový test na organizační schopnosti ředitelů, na prostorové vybavení škol. „Uvědomujeme si, že plný návrat druhého stupně není možný,“ řekl.

„Právě proto komunikujeme, že by se měli vrátit v nějaké konzultační formě. Pokud mluvíme o středních školách, celou dobu vnímáme, že ten červnový program je enormně zhuštěný, protože jsou tam maturity, jsou tam jednotné přijímačky, ale přesto má smysl v tom dobrovolném módu (…), aby se k tomu v jakékoliv formě vrátily,“ řekl dále Plaga.

Ze vzdělávacího pohledu to však valný přínos nemá, připustil přitom ministr. „Ten efekt je socializační, nikoliv vzdělávací,“ zdůraznil s tím, že smysl proto tento dobrovolný plánovaný návrat má.


3 komentáře:

Charlie řekl(a)...

Školní docházka je POVINNÁ. To zatím nikdo nezrušil. To, co zavádí MŠMT, je chaotický kočkopes, který pouze líbivě navenek vypadá, ale uvnitř smrdí.
Příklad 1 - dcera do školy nemůže, ale na kroužek bojových sportů (kontaktní sport) chodí již tři týdny, poprvé musela v roušce, později bez ní. Potkává se tam s cca 8 vrstevníky, ne každý týden stejnými, z různých škol.
Příklad 2 - dcery kamaráda chodí na taneční kroužek (15 dětí) a volejbalové tréninky (2x6 a náhradníci), různé děti, různé školy. Mladší je na prvním stupni a do školy chodí, starší je na víceletém gymnáziu a je doma. Kam zmizela logika?

Vít Tomis řekl(a)...

Hledat v životě logiku je nelogické.

Zuzka Růžičková řekl(a)...

Tak to vím naprosto přesně! V momentě, kdy vládu převzali epidemiologové.. A ministři- a ten „náš" hlavně- alibisticky přikyvovali a zapomněli se nějak zeptat těch, co to vše pak budou realizovat, jestli to lze. Při 15 dětech ve skupině a určitém daném počtu učeben ve škole, je tato úloha od jistého počtu žáků již neřešitelná. Kdyby se ve škole líp učili....

Okomentovat