31.5.20

Události ČT: Nákaza koronavirem v orlovském gymnáziu

Nákaza z Dolu Darkov se rozšířila i do orlovského gymnázia – onemocněla tam jedna ze studentek posledního ročníku.Vido na webu České televize.

Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Třídní učitelka maturantů napsala ministrovi školství otevřený dopis. Ministerstvo ale údajně s nastalou situací nic nezmůže. Legislativně ani organizačně prý není možné stanovit termíny společné části maturitní zkoušky mimo jarní řádný a podzimní náhradní (opravný) termín. „Zajištění didaktických testů společné části maturitní zkoušky má přísná pravidla,“ konstatovalo ministerstvo.

Vedení Moravskoslezského kraje navíc nechápe, proč vláda s možností hromadných karantén nepočítala. „Navrhnu řešení. A pokud covid tady s námi bude do budoucna. Tak proč to rozhodnutí neudělat právě teď,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny (ODS). Řešení je podle něj přitom jednoduché – stačilo by mírně upravit příslušnou vyhlášku.

3 komentáře:

Marta Slawinska řekl(a)...

Zdravím, no, kdyby byla vůle, tak podle mě ta jejich maturita proveditelná je, a to přímo v jejich domácím prostředí s využitím prostředků ICT, za pomocí webkamer - se stálým záběrem na vypracovávání didaktického testu tím konkrétním maturantem. Jenže to by se muselo někomu chtít a musel by nad vyřešením této situace prostě popřemýšlet...

Vít Tomis řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Vít Tomis řekl(a)...


V karanténě jsou "jen" žáci? Jejich konzultace nejspíš vedli i kantoři.

Okomentovat