14.5.20

Školská tripartita: více než tisícovka škol má problémy s on-line výukou, je nutno pomoci

Obnovené jednání tzv. školské tripartity se konalo 12. května, hlavním tématem byla aktuální opatření ve školství ke koronaviru. Z navrhovaných opatření vzbudilo v minulých dnech v tisku asi největší ohlas doporučení ministerstva ředitelům škol, aby zaměstnance z tzv. rizikových skupin pokud možno posílali na neplacené volno. Odbory proti tomu vyjádřily výhrady z hlediska zákoníku práce, ministerstvo jejich výhrady uznalo, a tzv. manuály pro otevírání škol budou v tomto bodu upraveny (detailní řešení naleznete v níže připojeném zápisu). To však zdaleka nebyl jediný důležitý bod jednání.

Dúkladně se rozebíralo distanční vzdělávání a přínos digitalizace. Dle šetření ČŠI má cca tisíc škol problémy s on-line výukou a ministerstvo jim proto chce poskytnout cílenou podporu. Řešily se detaily kolem průběhu maturit, otevírání mateřských škol, ale také pokračování tzv. "nového financování", a tedy nepřímo i platy pedagogických a nepedagogických pracovníků.

Jaké jsou závěry z jednání školské tripartity k těmto i k dalším důležitým opatřením ve školství si můžete přečíst v připojeném dokumentu ve formátu PDF.

Ke stažení:

Zasedání pracovního týmu RHSD ČR pro vzdělávání a lidské zdroje (školská tripartita) 12. 5. 2020
Zdroj: ŠkolskéOdbory.cz

1 komentář:

Jirka řekl(a)...

Když chcete pomáhat, tak dejte všem školám na patu budovy optický kabel a stát ať platí opravdu vysokorychlostní připojení k internetu. Ušetříme peníze, které mohou školy věnovat na budování infrastruktury pro případy nouze. Každá škola má jiné podmínky, jiný stupeň vybavení, jiné personální zastoupení. Proto si to musí každá škola řešit po svém, ale výchozí podmínky musí být stejné. Opakovaně se ptám, kam se poděly kdysi opěvované miliardy na vysokorychlostní internet z EU? Nové železniční koridory si mohu prohlédnout. Datová dálnice pro školy je v horším stavu než D 1.

Okomentovat