22.5.20

Tomáš Svoboda: Policie u vstupu, polovojenský režim. I tak bude vypadat návrat žáků do škol

Tisíce dětí z prvního stupně čeká v pondělí obnovený nástup do školy. Na mnohé z nich podle zjištění Seznam Zpráv čeká zajímavá zkušenost. Aby školy ohlídaly doporučení Ministerstva školství a nelehkou logistiku, povolají před budovy strážníky. „Před řadou škol bude asistovat policie. Požádaly ji o součinnost, protože nemají jinou právní možnost, aby ohlídaly, že děti rozestupy dodržují,“ uvedl pro Seznam Zprávy prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Spolek má přes dva tisíce členů, zastupuje pět stovek ředitelů škol.


Z článku na Seznam Zprávy vybíráme:

O pomoc strážníků si požádala například Základní škola Jiráskova v Benešově u Prahy. „Sami jsme na to zvědaví. Nutí to lidi, aby dodržovali předem stanovená pravidla. Je to spíše kvůli ohlídání dopravní situace, ale mohou pomoci třeba i s dodržováním rozestupů,“ uvedla zástupkyně ředitele Hana Mikulcová.

Negativních reakcí se nebojí. „Děti strážníky znají. Chceme je hlavně kvůli bezpečnosti. Přijde 25 skupin dětí. Budou vstupovat z různých směrů. Dejte je do jediné ulice,“ řekla zástupkyně. Do tamní školy se v pondělí chystá asi tři sta dětí, tedy sedmdesát procent ze všech. Vedení připravilo detailní nástup s podrobným plánkem tříd, aby se žáci co nejméně potkali.(...)

Školy dál zařizují distanční výuku pro žáky, jejichž rodiny se rozhodly nechat děti doma.

Vládní opatření skrývají i jednu perlu. „Šestileté dítě musí mít ve škole roušku a maximálně 14 kamarádů ve třídě. Stejně staré dítě ve školce nemá skoro žádná omezení a dětí je třeba 30,“ podivil se Radek Sárközi.

Žádné komentáře:

Okomentovat