27.5.20

Tomáš Klézl: První den otevření škol: Dětí přišlo 20 i 200. Pravidla dodržují, chválí je ředitelé

Poprvé od počátku koronavirové krize se v pondělí částečně zaplnily lavice na prvních stupních základních škol. Někde dorazila polovina žáků, jinde jen několik jednotlivců. Zástupci škol se ale shodují, že byli na dlouho očekávaný návrat dětí dobře připraveni a zvládli jej bez komplikací. Žáci jsou disciplinovaní a informovaní, pochvalují si ředitelé, které oslovil deník Aktuálně.cz.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Návratu většiny žáků prvního stupně do lavic čelila základní škola v Chýni v okrese Praha-západ, kam dorazilo téměř 200 dětí. Problémy ale nenastaly, škola na to byla podle zástupce ředitele Tomáše Rajmana připravena. Podobně jako ostatní odeslala rodičům dotazník, aby věděla, s čím může počítat. "Máme děti maximálně po patnácti ve skupině. Vyšlo nám to, že jsou se svou třídní učitelkou, nemuseli jsme je dál dělit," uvádí Rajman.

Aby se jednotlivé skupiny nesetkávaly, musela škola pro každou třídu připravit speciální harmonogram. "Všechny skupiny mají svůj čas, kdy přicházejí do školy, kdy opouštějí školu, kdy jdou do jídelny na oběd a kdy mají přestávku," vysvětluje Rajman. Jídelnu pak pracovníci školy rozdělili na několik zón.

Zhruba polovina žáků prvního stupně dorazila do škol ve Valašském Meziříčí. Také tam museli zavést zvláštní opatření. "Pro vstup jsme otevřeli všechny čtyři vchody do školy, aby nedocházelo ke zbytečnému kontaktu mezi jednotlivými skupinami žáků. Speciální rozpis máme pro přestávky nebo vstup do jídelny, kde může být vždy jen jedna skupina, a kuchařky obsluhují děti zpoza výdejních okének chráněných plexiskly," říká Milan Knápek, ředitel Základní školy Žerotínova.
Žádné komentáře:

Okomentovat