12.5.20

TA3: Obchodné centrá i masáž. V ČR začali s najväčším uvoľňovaním

O dalším uvolňování epidemiologických opatření v Česku točila reportáž i slovenská televize TA3. Zabývala se také situací ve školách. Stanovisko jí poskytl předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík.Z doprovodného článku na webu TA3 vybíráme:

Od pondelka sa zvyšuje aj kapacita študijných skupín na školách, a to na 15 osôb. Cieľom tohto opatrenia je vyjsť v ústrety študentom v príprave na prijímacie skúšky, maturitu či zvládnutie vysokoškolských skúšok. Uvoľnené sú tiež pravidlá pre športovanie. Od pondelka môže spoločne športovať maximálne 100 osôb. Sprístupnené sú aj vnútorné športoviská, využívať sa v nich však smú len toalety.

Minister zdravotníctva Adam Vojtěch zároveň upozornil, že koronavírus je naďalej v krajine prítomný. "Naďalej priaznivá epidemiologická situácia nám umožňuje pokračovať v uvoľňovaní prijatých opatrení pri dodržiavaní základných hygienických zásad, ktoré sú jednoduché a uskutočniteľné. Avšak stále platí, že vírus tu medzi nami je, preto je dôležité dodržiavať základné hygienické opatrenia, ako sú rúška, hygiena rúk a rozstupy," uviedol.


Žádné komentáře:

Okomentovat