3.5.20

Střepiny TN Nova: Robert Plaga (ŽIVĚ)

 Sledujte TV Nova!Video na TV Nova.

12 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...


Tý jo! Poděkoval učitelům.
Drobná příprava na nekrolog?

Unknown řekl(a)...

Spíše předpříprava na odchod mnoha do věčných lovišť.

Unknown řekl(a)...

Nevím v jakém poměru jsou učitelé v první linii ku všem možným úředníkům, počínaje MŠMT přes všelijaké ty obecně prospěšné společnosti a konče tisícovkami všelijakých školitelů učitelů. Mnohdy to začíná připomínat "mnoho náčelníků, málo indiánů". Ale mnozí mluví něco ve smyslu pijavic českého školství. Jsou fakt přisáti jako klíšťata na penízky ve školství.

Radek Sárközi řekl(a)...

Původně jsem přečetl titulek jako Robert Plaga lživě... :-D

Unknown řekl(a)...

To asi nemá z vlastní hlavy, má tam přece spoustu našeptávačů. Asi mu PK mimořádně vadí. Z čehož plyne, že to PK dělá dobře.

arrra řekl(a)...

Dobrý den. Nerozumím hlavně jedné věci: základem zůstává DISTANČNÍ výuka. Tzn.: jeden (první) učitel doma (nebo ve sborovně?). Přihlásí-li se do školy 80 procent dětí z 25, musí být třída rozdělena na dvě části. Tzn. další dva učitelé na jednu třídu (druhý a třetí). To už máme dva učitele nárůst na jednu třídu. Nevěděl jsem, že každá škola má takové rezervy, i za předpokladu, že se nebude učit TV. Přímá práce učitele ve škole má být více jak 8 hod. denně (bez příprav?) při úvazku 22 hod. týdně???? - v tomto žádná změna nebyla, že? Pak mne trochu zaráží ten stálý neměnný kolektiv a termín přihlášení do tohoto stálého kolektivu. A ještě poznámka: po hlavních dvouměsíčních prázdninách si malé děti na režim ve škole zvykají tak měsíc (vím o čem mluvím, 31 let na prvním stupni učím). Teď, když se vrátí, tak ta adaptace vyjde tak do 20. června, a pak už jsou prázdniny...Ti, co ten manuál vytvářeli nemohli nikdy sledovat výuku na prvním stupni.

mirek vaněk řekl(a)...

Ti co to vytvářeli nemohli sledovat výuku vůbec. Maximálně na výběrovém gymnáziu a vysoké škole, kterými před léty prošli. Nemají vůbec představu o reálné výuce.

Docházka je dobrovolná. Tedy u našich maturantů když přijde 50% bude to úspěch. U třeťáků učňů to vidím na těch pár nejlepších, kteří tu přípravu de fakto nepotřebují. No uvidíme.

arrra řekl(a)...

Reagují na tento manuál ZŘIZOVATELÉ? Zatím jsem žádné reakce nenašel. Nebo dělají také mrtvého brouka?

arrra řekl(a)...

A inspekce, poradny atd atd, ty všechny instituce, co se k výuce normálně vyjadřuji?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Se normálně vyjadřují k 'výuce', ne k ministerstvu.
Možná by měly ty instituce činit svá mnohá šetření přímo v terénu, mezi dětmi...
bez náležitého vybavení.

Silvie A. řekl(a)...

Asi mu PK mimořádně vadí. Z čehož plyne, že to PK dělá dobře.

Souhlas. A pochvala komorníkům.

Jiří Kostečka řekl(a)...

Bavil jsem se o tom s manželkou, "prvoliniovou" praktickou lékařkou. V ordinaci má respirátor 3, skafandr, samozřejmě dezinfekci. A přes stůl či na vyšetřovacím stole jednoho jediného pacienta.
Učitel má home-made roušku (MŠMT se na své lidi na rozdíl od MZ totálně vyprdlo), doufejme tu dezinfekci a před sebou 15 nekoučovatelných /teen/agerů, které nic na světě nedonutí nosit roušku po celé vyučování.
Manželka uznala, že učitelé jsou v nulté linii.

Říká se, že chytří z nebe nepadají. Ale odkud padají tací volé, jako je současný ministr školství, to ví jen pámbu.

Okomentovat