16.5.20

Štefan Klíma: Co opravdu potřebujeme?

Vážení politici, přestaňte nás krmit stohy manuálů, které obsahují mraky slov, ale podstata jim uniká!

Učitelé jsou kvalifikovaní a moudří a umí si poradit.

Potřebujeme důležitější informace a věci, než vaše manuály.

Učitelé:

  • Jak přesně postupovat, když se ve škole (MŠ, ZŠ, SŠ) objeví nakažený žák? Nejen to, že jej umístíme do karantény, ale i co přesně bude následovat. Na to nám dosud nikdo úplně neodpověděl.
  • Proč najednou nevadí, když v dětském kolektivu bude 28 dětí v MŠ pospolu? Je možnost nákazy mezi dětmi nulová? Je možnost nákazy učitelů nulová?
  • Proč si politici myslí, že učitelé se mohou rozkrájet a vykonávat činnost nejen ve škole, ale i nadále provozovat distanční výuku?
  • Proč nediskutujete svá rozhodnutí se zaměstnanci škol? Mnohá rozhodnutí od zeleného stolu sice vypadají dobře, ale realitě prostě neodpovídají.
  • Proč MŠMT nevstoupilo v jednání s poskytovateli internetových služeb a nezajistilo učitelům kvalitnější připojení na internet zdarma? A že to jde, jsem se přesvědčil v naší škole.

Žáci:

  • Zde stát jednoznačně zazdil skupinu žáků, jejichž rodiny na tom nejsou dobře. Proč MŠMT neposkytne přes školy (ZŠ, SŠ) pro např. 10 - 20 % žáků chromebooky s připojením na internet zdarma? Nedocházelo by tak k navyšování rozdílů v kvalitě vzdělávání mezi žáky! Náklady by pro státní rozpočet byly naprosto marginální.

Řešme prosím podstatné věci a nezabývejme se tvořením rádoby manuálů s miliony slov k ničemu.

Krásný víkend všem, lidičky. 😊

6 komentářů:

Silvie A. řekl(a)...

Učitelé jsou kvalifikovaní a moudří a umí si poradit

I za cenu, že to někdo vztáhne na mne, trvám na tom, že někteří učitelé moudří nejsou. Někteří učitelé podělají, na co šáhnou.

Proč MŠMT neposkytne přes školy (ZŠ, SŠ) pro např. 10 - 20 % žáků chromebooky s připojením na internet zdarma?

Proč ne? Pár důvodů by se našlo. Naopak proč by se to mělo dát 10 - 20 % žáků a ne úplně všem?

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Ministerstvo nedokáže ani provozovat funkční web, natož zajistit nějaké připojení nebo chromebooky.

Unknown řekl(a)...

Neviditelný ministr a zbytečné ministerstvo.

mirek vaněk řekl(a)...

Učitelé by měly být kvalifikovaní a pokud možno moudří. Jací jsou, je výsledek letité školské politiky.
Takže je spousta moudrých a schopných a také těch druhých. Ale jsou tu ředitelé, kteří by měly být schopní a moudří. Ti by měly se spolupracovníky, kteří jsou připláceni za vedení, školu ukočírovat, tedy i ty horší a méně schopné.
Proto manuál, který nefunguje je horší než nic. Podstatné jsou jasné a platné informace. Dnes nikdo neví co bude za týden v důsledku viru a co bude za rok v důsledku politiků a ministra.
Potřebujeme inteligentního úředníka, který zná situaci a je schopen vytvořit jasné pokyny, které odolají havárii a ministra, který nekecá a je schopen ty jasné pokyny pochopit, schválit a propagovat.
Zatím máme jen spoustu planých rozporůplných textů.
A spoustu okecávání.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nechápu jednu věc. Proč má pořád někdo dojem, že učitelé jsou jedinou výjimkou ve vesmíru? Píšu to asi postopadesáté - učitelé jsou jako každé zaměstnání, jsou mezi nimi vynikající i špatní. To rozvrstvení funguje podle gaussovy křivky. Je to všem jasné u lékařů a sester a řidičů a prodavačů. jen u učitelů je vyžadováno supermanství.
Zajisté, že většina učitelů je rozumných, kvalifikovaných a schopných užívat rozum. Nepotřebují sto zbytečných pokynů.Nepotřebují být svázáni stem nařízení. Omezuje to jejich práci a autonomii.

ema řekl(a)...

Otevřu internet, podívám se co nového ve světě a jsem velmi překvapená. Manuál pro učitele č. 457. Ten malý infekční parchant způsobil revoluci ve školství. Místo ŠKOLENÍ učitelů je teď lékem na vše MANUÁL pro učitele.

Okomentovat