7.5.20

Společnost učitelů ČJL: Děkujeme za možný návrat slohu a ústního zkoušení zpět do škol

Společnost učitelů ČJL vítá, že Poslaneckou sněmovnou ČR prošel ve třetím čtení vládní návrh novely, která by měla vrátit maturitní slohové práce a ústní zkoušku zpět do škol a státu ponechat didaktické testy.


Věříme, že tato novela projde i Senátem ČR a bude podepsána panem prezidentem.

Jsme přesvědčeni, že tyto změny pomohou češtinářům vrátit hodinám ČJL smysl a otevřou pro ně nové možnosti, jak studenty zasvěcovat do tajů jazyka i literatury.

Doufáme také, že časem odpadnou i různé byrokratické nesmysly, které stále provází ústní zkoušku z ČJL (unifikované školní seznamy maturitní četby, formální rozbor dvaceti děl) a že školy dostanou příležitost postavit si ústní zkoušku podle profilu absolventů a na základě zkušeností a kreativity svých učitelů.

1 komentář:

Jiří Kostečka řekl(a)...

Děkujete největší kravině, jakou náš parlament schválil v oblasti školství od znovuzavedení centrálního hodnocení. Otřesná úroveň maturitních slohů se teď zamete pod koberec, místo aby s tím něco dělalo. Ústní zkoušku si užužlají školy hezky doma, spřátelení předsedové maturitní komise půjdou na ruku, kontrola veškerá žádná; ale pozor: i možnost maturanta úspěšně se odvolat veškerá žádná. Jako kdyby tohle tady už v minulosti nebylo...

Vy v SUČJL vážně nevidíte dál než na chodbu vlastních škol. Jak to vypadá jinde, a hlavně jak to teď bude vypadat jinde, vás nezajímá. A vzdělanost ať jde klidně do kytek, hlavně když si to opravíme a oznámkujeme doma.

Svatá prostoto!

Okomentovat