20.5.20

Ivana Solaříková: Školy se chystají na návrat žáků, přísná pravidla splní s vypětím sil

Do řady mateřských škol na jižní Moravě se po mnohatýdenní pauze vrátily děti. Příští pondělí je budou následovat i školáci, pro něž se otevřou první stupně základních škol. I když je nástup dobrovolný, podle informací od ředitelů dorazí do lavic někde až tři čtvrtiny žáků.


Z článku na iDNES.cz vybíráme:

Roušky musí školáci mít povinně jen ve společných prostorách. Ve třídě si je můžou sundat, tedy pokud dodrží předepsanou vzdálenost. To v praxi znamená, že každý bude sedět v jiné lavici. Ne všude je to však možné.

„V řadě místností nejsme schopní zajistit bezpečný rozestup žáků. Ostatně vyučovací metody, které na naší škole převažují, to často ani neumožňují,“ říká Rostislav Novotný, ředitel brněnské školy v Gajdošově ulici, kde uplatňují například Montessori výuku.

Děti si tady tak zřejmě budou muset zčásti nasadit roušky i při výuce. „Je nesmyslné, že ve stejný den, kdy se otevírají koupaliště, hotely a vlastně všechno, navíc lidé venku nemusí nosit roušky, tak my se ve školách budeme řídit přísnými pravidly vymyšlenými už před více než měsícem, kdy byl svět úplně jinde,“ prohlásil Novotný.

Přesto rodiče požádal, aby děti do školy poslali. Zapojit musí více než 50 pedagogických pracovníků. Další asi dvacítka – a jsou mezi nimi také ti, kteří patří do rizikové skupiny – povede dálkovou výuku z domu pro druhý stupeň.


Žádné komentáře:

Okomentovat